Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 3. december 2023Meniny má Oldrich
< sekcia Kultúra

Dva filmy P. Barabáša ocenili na festivale v Torelló

Pavol Barabáš, archívne foto. Foto: TASR

Jeho dokumentárny film Salto je kráľ o zlaňovaní najvyšších vodopádov sveta získal Strieborný plesnivec za Najlepší športový film, spresnila Koščová.

Bratislava 1. februára (TASR) - Dva filmy slovenského režiséra Pavla Barabáša ocenili na 38. ročníku Medzinárodného festivalu horských filmov BBVA v španielskom meste Torelló. Festival sa tam konal od 22. do 31. januára. "Výberovým sitom festivalu prešlo 36 dokumentov. Pre pandémiu boli filmy vysielané v hybridnej forme - online na festivalovej platforme a naživo v divadle Cirvianum," TASR o tom informovala Alena Koščová z K2 studia.

Dodala, že festivalová porota udelila v siedmich kategóriách sedem Strieborných plesnivcov. Dva z nich putujú na Slovensko vďaka režisérovi Pavlovi Barabášovi: "Jeho dokumentárny film Salto je kráľ o zlaňovaní najvyšších vodopádov sveta získal Strieborný plesnivec za Najlepší športový film," spresnila Koščová. Druhým oceneným filmom, ktorý získal Strieborný plesnivec, je dokument Everest - najťažšia cesta. "Je to už ôsme medzinárodné ocenenie pre tento film. Po uvoľnení protipandemických opatrení ho budú môcť slovenskí diváci vidieť v kinách vďaka Asociácii slovenských filmových klubov (ASFK)," uzavrela.