Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 28. február 2024Meniny má Zlatica
< sekcia Kultúra

Festival Bažant Pohoda chce návštevníkom opäť ponúknuť pohodu

Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Hlavným lákadlom festivalu je hudobný program, ktorý je opäť nabitý zvučnými menami.

Bratislava 21. júna (TASR) – Rovných štrnásť dní ostáva do začiatku multikultúrneho festivalu Bažant Pohoda 2012. Na dnešnom stretnutí s médiami predstavili organizátori partnerov festivalu a s nimi aj množstvo benefitov, služieb a atrakcií, ktoré tento rok pripravili pre svojich návštevníkov.

Hlavným lákadlom festivalu je hudobný program, ktorý je opäť nabitý zvučnými menami. V Trenčíne sa 5. – 7. júla predstavia legendy Lou Reed či Public Enemy, elektronickí inovátori Orbital, SebastiAN, Caribou či Eskmo, špičkové britské gitarovky Kasabian, Elbow, The Kooks, Two Door Cinema Club, The Horrors, krásne dámy Emiliana Torrini, Anna Calvi, Bat For Lashes, Gemma Hayes a mnoho ďalších skvelých umelcov. Nebudú chýbať ani známe mená českej scény, ku ktorým patria Tata Bojs, Iva Bittová a Plastic People Of The Universe, z domácej hudobnej scény potom Jana Kirschner, Marián Varga, Billy Barman či Puding pani Elvisovej.

Tu bude player


"My sa vždy tešíme z festivalu ako celku, máme pocit, že aj väčšie, známejšie mená sa veľmi dobre doplňujú s menšími, chceme prinášať na festival ľudí, ktorí sú známi, ale aj tých, o ktorých si myslíme, že ich čaká úspešná hudobná budúcnosť, sme hrdí že máme Lou Reeda, prvý večer bude venovaný Václavovi Havlovi, a práve na pódiu sa stretne Lou Reed s Plastic People Of The Universe, určite zaujme projekt Hrana, ktorý je venovaný Marekovi Brezovskému, premiéru na festivale bude mať aj heavy-metal v podaní skupiny Čad, teším sa ale aj z toho, že máme zastúpenú klasiku," uviedol pre TASR riaditeľ festivalu Michal Kaščák.

"Každoročne sa snažíme poskytnúť našim návštevníkom aj umelcom čo najlepšie služby. Bažant Pohoda je dočasným domovom pre 30.000 ľudí a takmer 200 umeleckých telies, pre ktorých chceme pripraviť kvalitné zázemie. Naši návštevníci si už zvykli na vysoký štandard komfortu na trenčianskom letisku a na to, aby bolo na našom festivale dobre," hovorí Eva Hegedušova-Dudašková, Partnership Director agentúry Pohoda Festival.

Tu bude player


"Jednou z vecí, na ktoré sme v programe hrdí, je uvedenie Liverpoolskeho oratória od Paula McCartneyho, ktorý v tomto roku oslávi sedemdesiatku. Bude to rekord, čo do počtu účinkujúcich na pódiu, malo by ich byť cez 180, stretnú sa dve veľké telesá, jedným je Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, druhým zbor Lúčnice, detský zbor Pressburg Singers a štyria sólisti. K tomu robíme aj špecialitu, ktorá bude premiérou na našom festivale, bude to slávnostná promenáda, ktorá pôjde po festivalovom bulvári, vyzývame ľudí, aby prišli slávnostne oblečení, ďalšími témami sú hmyz a Beatles, pretože chrobák Paul oslavuje sedemdesiatku," dodal pre TASR Kaščák.

Šestnásty ročník festivalu Bažant ponúkne aj tento rok množstvo sprievodných aktivít, novinkou bude Dobrý trh – festivalová verzia podujatia z bratislavskej Panskej ulice, k dispozícii bude Speakers Corner, bude sa debatovať, hrať, jesť, stretávať, svoju premiéru bude mať secondhand so slávnostným oblečením či kvetinárstvo. Rovnako novinkou bude roller disco. Návštevníci budú mať príležitosť ukázať svoje tanečné kreácie na dvojradových retro korčuliach.