Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. marec 2024Meniny má Anežka
< sekcia Kultúra

Festival Blues Moods pokračuje svojím 13. ročníkom

Ilustračná fotografia. Foto: TERAZ.sk

Slovenskú scénu budú zastupovať skupiny, ktoré predstavujú dve generácie hudobníkov.

Trnava 3. novembra (TASR) - Dve slovenské skupiny a jedno juhoafricko-české duo prinesie 13. ročník hudobného festivalu Blues Moods, ktorý bude v Trnave 11. novembra. Organizátor Trnavská hudobná spoločnosť (THS) oslovil Bluesweiser, Bluewine a Geralda Clarka s Jiřím Maršíčkom. Informoval o tom za THS Peter Stojka.

"Blues Moods býva prehliadkou najlepšieho, čo v hudobných menšinových žánroch vzniká a navzájom sa ovplyvňuje v populárnej hudbe," uviedol. Headlineri Clark a Maršíček na svojom trnavskom vystúpení už budú mať za sebou časť svojho turné po Česku a Morave. "Hlas Geralda Clarka pripomína hudobnú legendu Ray Charlesa, je tam cítiť pretlak energie, jeho pesničky sú svižné a veselé," uviedol Stojka.

Slovenskú scénu budú zastupovať skupiny, ktoré predstavujú dve generácie hudobníkov. Prvými sú veteráni bluesovej scény na Slovensku skupina Bluesweiser, ktorú v roku 1985 založili nestori slovenskej bluesovej scény - Juraj Turtev a Erich Boboš Procházka. Mladším zoskupením je päťčlenná zostava Bluewine zo Serede. Bola založená v roku 2018, orientuje sa na klubovú scénu po celom Slovensku.