Quantcast
< sekcia Kultúra

Dokumentárny film Karel si pozrelo takmer 14.000 Slovákov

Na archívnej snímke Karel Gott v Piešťanoch 1. júla 2017. Foto: TASR - Branislav Račko

Film Karel prináša podľa jeho tvorcov tak trochu iný pohľad na legendu česko-slovenskej hudobnej scény.

Bratislava 15. novembra (TASR) - Dokumentárny film s názvom Karel, ktorý legendárny spevák Karel Gott natočil krátko pred svojou smrťou ako darček pre fanúšikov, si počas premiérového víkendu prišlo pozrieť do kín takmer 14.000 Slovákov. "Film sa stal aktuálnou jednotkou v slovenských kinách," informovala TASR PR manažérka Stanislava Borská.

"Ja i celý tím, ktorý na filme pracoval, si veľmi vážime, že diváci chodia do kina i v tejto zložitej dobe a za komplikovaných okolností. Chcela by som sa im veľmi poďakovať za priazeň, ktorú Karlovi stále prejavujú a za krásne reakcie na dokument. On sám by z toho mal obrovskú radosť. A ja ju mám tiež," odkázala divákom a fanúšikom zlatého slávika producentka filmu Ivana Gottová.

Film Karel prináša podľa jeho tvorcov tak trochu iný pohľad na legendu česko-slovenskej hudobnej scény. Režisérka Olga Malířová Špátová vstúpila so svojou kamerou tam, kde sa sláva končí a kde sa z fenomenálneho speváka stáva iba Karel – obyčajný človek, nadšený maliar, milujúci manžel, otec a starý otec. Gott sa vo filme vydáva na miesta, ktoré zohrali v jeho živote dôležitú úlohu. Odhaľuje neznáme zákulisia koncertov, svoj život s rodinou a súkromie, ktoré sa inak snažil s pokorou a láskou chrániť.