Bratislava 10. októbra (OTS) - Už na konci októbra sa uskutoční hudobno-tanečné podujatie Godzone tour, ktoré každoročne priťahuje desiatky tisíc mladých ľudí z celého Slovenska. Tento rok sa koná od 20. do 25. októbra v mestách Košice, Poprad, Žilina, Brno, Bratislava a Banská Bystrica. Vstup je bezplatný.
Podujatie ponúka originálny program plný hudby, tanca, divadla, multimediálnej projekcie a autentických životných príbehov. Cieľom je priblížiť posolstvo evanjelia v modernej a zrozumiteľnej forme pre dnešnú generáciu. Na realizácii sa podieľa viac než 400-členný tím, zložený prevažne z dobrovoľníkov z celého Slovenska. Za šestnásť rokov navštívilo osobne Godzone tour už vyše 250-tisíc účastníkov, minulý rok ich bolo viac ako 31-tisíc.
Tohtoročná téma „Vitaj v slobode“ reaguje na situáciu mladých ľudí, ktorí podľa výskumov čelia vážnym výzvam – viac než polovica z nich prežíva osamelosť, 46 percent zápasí s emocionálnymi ťažkosťami a mnohí sa stretávajú so závislosťami či stresom z tlaku na výkon. „Mladí ľudia, ktorí sa dnes cítia pod tlakom a opustení, potrebujú zažiť, že existuje riešenie pre ich situáciu – láska, nádej a sloboda,“ uviedol Július Slovák, riaditeľ projektu Godzone.
Okrem večerných programov organizuje tím Godzone počas aj dobročinné aktivity a programy na školách a námestiach v každom meste turné.
Program v každom meste sa začína o 18:00 a potrvá približne do 21:00 hodiny.
Viac informácií je dostupných na webe tour.godzone.sk.