< sekcia Kultúra

Helena Vondráčková vydáva album Tvrdohlavá

Helena Vondráčková, foto z archívu. Foto: TASR/Martin Baumann

Album obsahuje aj titulnú pieseň z českej filmovej komédie Ženská pomsta.

Bratislava 7. septembra (TASR) - Česká speváčka, tanečnica a herečka Helena Vondráčková vydáva v týchto dňoch nový štúdiový album pod názvom Tvrdohlavá. TASR o tom informovala PR manažérka Renáta Tomášová.

Album pôvodných piesní produkoval Karel Mařík, ktorý je zároveň aj autorom hudby u polovice z nich a k jednej napísal spolu s Oldřichom Krejčovsom aj text. Svoje ostatné skladby zveril básnikovi Josefovi Peterkovi.

"Myslím si, že moje spojenie s producentom Kájom Maříkom bolo pre nás oboch skutočne príjemné a prínosné. Sme rovnaká krvná skupina a od začiatku sme si padli do noty. Dúfam, že je to poznať i z nového albumu. Mám z neho dobrý pocit a verím, že i mojim fanúšikom prinesie príjemný zážitok," zhodnotila spoluprácu Vondráčková.

Aj Karel Mařík si spoluprácu so speváckou legendou pochvaľuje. "Som rád, že som sa mohol ako producent a autor na albume podieľať. Helena je veľký profesionál a hneď sme si po všetkých stránkach sadli," poznamenal k albumu, ktorý je podľa Maříka ľahko progresívnejší než býva u Heleny zvykom: "Od prvého tónu je nahrávaný na živé nástroje, čo je vo výsledku veľkým prínosom."

K ďalším autorom, ktorých speváčka oslovila na spoluprácu, patria Ondřej Soukup, Lešek Wronka, Václav Noid Bárta, Vašo Patejdl, Lucia Šoralová a Jakub Lenz (aka Robin Mood). Medzi ďalšími textármi sa objavujú Jan Krůta, Gabriela Osvaldová, Tomáš Belko, Petr Šiška a Miro Jurika. K naspievaniu dvoch duetov pozvala Helena Vondráčková Olgu Lounovú a opernú speváčku Vandu Šípovú.

Album Tvrdohlavá, nahrávaný v štúdiu mladého talentovaného gitaristu a zvukára Tomáša Kryla, obsahuje aj titulnú pieseň z českej filmovej komédie Ženská pomsta, ktorá sa bude v kinách premietať od 10. septembra.