< sekcia Kultúra

Hartl: Koncertom S láskou sa to dá chceme splatiť dlh voči divákom

Na archívnej snímke herec Dávid Hartl. Foto: TASR - Pavol Zachar

Diváci sa okrem piesní môžu tešiť aj na vtipné rozhovory moderátorov s účinkujúcimi sólistami.

Bratislava 5. marca (TASR) - Divadlo Nová scéna pozýva v marci na viacero online koncertov, na ktorých poteší fanúšikov muzikálových melódií. V pondelok 8. marca o 20.00 h si na portáli navstevnik.online môžu pozrieť záznam koncertu "S láskou sa to dá". TASR o tom informovala PR manažérka Zuzana Šebestová.

Koncert uviedla Nová scéna 18. decembra ako posledný program "covidového" roku pred divákmi. Autorsky sú pod ním podpísaní Dávid Hartl a Patrik Vyskočil. "Rok 2020 nebol ľahký pre nikoho, kultúra a divadlo sa nedostali ku svojim divákom tak, ako by sme si to priali, a práve týmto koncertom chceme splatiť umelecký dlh voči nim," hovorí scenárista a moderátor koncertu Dávid Hartl, ktorý sa teší, že si záznam môže pozrieť celé Slovensko: "Je skvelé, že koncert, ktorý z dôvodov všetkým známym videlo iba dopoly naplnené hľadisko Divadla Nová scéna, bude mať možnosť vidieť každý, kto bude chcieť."

Program tvoria najkrajšie skladby z muzikálov v repertoári Novej scény – legendárneho Cyrana z predmestia s Jánom Slezákom v titulnej postave, úryvky z muzikálových noviniek Voda (a krv) nad vodou a Turandot, ktoré mali zatiaľ iba niekoľko repríz. "Odznejú aj ukážky z kultových Bedárov v podaní predstaviteľa titulnej postavy Jeana Valjeana sólistu Košickej opery Titusza Tóbisza, či skladby z muzikálu IAGO z pera popovej legendy Janka Ledeckého, ktoré nádherne interpretujú Mirka Gális Partlová a Lukáš Pišta," dodal režisér koncertu a spolumoderátor Patrik Vyskočil.

Na archívnej snímke režisér Patrik Vyskočil.
Foto: TASR - Jakub Kotian


Diváci sa okrem piesní môžu tešiť aj na vtipné rozhovory moderátorov s účinkujúcimi sólistami. "Zážitok z koncertu umocní 20-členný orchester pod vedením dirigenta Ľubomíra Dolného a tanečná skupina," poznamenala Šebestová.

Ako druhé online podujatie DNS avizuje na 17. marca záznam koncertu MALÁ NOČNÁ HUDBA No.2 s najobľúbenejšími skladbami Mirky Gális Partlovej, hosťom speváčky a herečky bude jej kolega Ján Slezák.