< sekcia Kultúra

Horkýže Slíže budú na turné hľadať talent

Skupina Horkýže slíže, archívne foto. Foto: TASR/Zuzana Eižmáriková

Tentoraz pôjde o najväčšie turné v histórii skupiny, pretože naplánovaných je až 40 koncertov na Slovensku a v Českej republike.

Bratislava 4. decembra (TASR) – Známa skupina Horkýže Slíže začne 28. februára budúceho roku v bratislavskej Inchebe najväčšie slovensko-české turné vo svojej histórii. Kapela z Nitry, ktorá len prednedávnom pokrstila svoj nový album St. Mary Huana Ganja, pojala samotné turné opäť netradične a tak názov šnúry reaguje na aktuálne bežiace, či skončené castingové súťaže – “Horkýže Slíže hľadajú talent!”, s podtitulom Už 20 rokov.

Stalo sa už tradíciou, že každoročne vyráža začiatkom roka najúspešnejšia slovenská koncertná skupina za svojimi fanúšikmi na Slovensku a inak to nebude ani v roku 2013. Tentoraz pôjde dokonca o najväčšie turné v histórii skupiny, pretože naplánovaných je až 40 koncertov na Slovensku a v Českej republike. Slíže budú takto na turné od konca februára až do konca mája.

Na turné opäť po roku, keď sa doslova vytratili zo slovenských pódií, sľubujú skvelú show, ktorú potvrdil líder skupiny Kuko: “Bude to veľký žúr, už teraz sa na to veľmi tešíme! Kto chodí na naše koncerty ten už vie, čo ho asi čaká. Opäť máme pripravených kopec prekvapení a blbostí, nachystali sme krásnu a veľkú scénu a pozvali sme si skvelých hostí.”Hosťom turné bude Slobodná Európa

Hosťom turné bude legenda punk & rock'n'rollovej scény - skupina Slobodná Európa, ktorá sama o sebe na svojej webstránke tvrdí, že: ”Ťaháme tretiu dekádu svojej existencie, máme na svedomí štyri albumy, 13 videoklipov, okolo 900 koncertov, minimálne tisícku problémov a škandálov aj mýtus punk & rock'n'rollovej legendy.” Ako predskupina sa predstaví skupina Dilemma, ktorej koncom októbra pokrstil Kuko netradične – motorovou pílou ich tretí album nazvaný Low Profile Scream.

Výborná zostava účinkujúcich, prekvapivá veľkolepá show a hity, ktoré už doslova zľudoveli, toto všetko čaká fanúšikov Horkýže Slíže na ich naplánovanom turné pod názvom Horkýže Slíže hľadajú talent. Už 20 rokov, ktoré sa na Slovensku zastaví v štrnástich mestách, pričom plánované sú okrem jednej výnimky samé športové haly a zimné štadióny s kapacitou minimálne 2000 ľudí.

Po bratislavskom koncerte budú ďalšími zastávkami Športová hala Trenčín (1. 3.), Zimný štadión Piešťany (2. 3.), Liptov Aréna Liptovský Mikuláš (7. 3.), Športová hala Poprad (8. 3.), Hala Cassosport Košice (9. 3.), Športová hala Martin (5. 4.), Zimný štadión Dolný Kubín (6. 4.), Športová hala Detva (12. 4.), Kultúrny dom Topoľčany (13. 4.), Športová hala Michalovce (19. 4.), Športová hala Sabinov (20. 4.), Zimný štadión Banská Bystrica (26. 4.), záverečným je domáci concert v Nitre v športovej hale Klokočina 27. apríla.

TASR informoval PR manažér turné Ján Kakaščík.