< sekcia Kultúra

Cigánski Diabli vydali nový album Kone

Na archívnej snímke sprava v popredí Silvia Šarköziová a Ernest Šarközi počas koncertu Cigánskych Diablov. Foto: TASR Pavol Zachar

Nové CD obsahuje 12 piesní.

Bratislava 20. júna (TASR) - Cigánski Diabli vydali nový album s názvom Kone. Ponúka 12 piesní, ktoré predstavia 8. augusta na špeciálnom koncerte na Bratislavskom hrade. Nový, v poradí šiesty album vydávajú po šiestich rokoch. TASR o tom informovala PR manažérka Nora Krchňáková.

„Album sme nahrávali u nášho kamaráta Dušana Raticu, ktorý má skvelé štúdio v Bratislave. Už 12 rokov nahrávame len u neho, tak sa z nás stali kamaráti. Nový album sme tvorili rok, lebo, samozrejme, popri koncertoch nebol čas. Kedykoľvek sme mali čas a nacvičili skladbu, tak sme išli do štúdia,“ vysvetľuje kapelník Ernest Šarközi.

Nové CD obsahuje 12 piesní. Cigánski Diabli ho nazvali podľa titulnej skladby Kone, text napísala Monika Kozelová, hudbu zložil Ernest Šarközi. „Monika Kozelová je naša kamarátka, poznáme sa naozaj dlho. Napísala túto pesničku špeciálne pre nás. Poslali sme jej skladbu a ona ju otextovala. Ostatné texty na novom albume som napísala ja. Ku skladbe Kone máme v pláne nakrútiť aj videoklip, ktorý bude mať premiéru práve v rámci koncertu na Bratislavskom hrade. Veľmi sa tešíme, ako nové skladby zahráme našim fanúšikom. Pretože bez nich by sme stratili inšpiráciu a chuť tvoriť. Vďaka nim máme šťastie, že môžeme robiť prácu, ktorá nás napĺňa,“ doplnila Silvia Šarköziová.

„Ja som taký špekulant, ktorý si potrpí na imidž. Stále niečo nové hľadám, buď oblečenie, doplnky, alebo nový štýl. A tak mi napadlo, že by som chcel vyskúšať biele husle. Našiel som ich v Londýne a hneď ma zaujali. Znejú skvelo, aj keď ich ešte idem dať nastaviť kamarátovi do Viedne. A potom na nich zahrám našim fanúšikom Montiho čardáš,“ dodal prvý huslista Štefan Banyák.

Cigánski Diabli koncertujú v zostave kapelník Ernest Šarközi (cimbal), Silvia Šarköziová (violončelo), Štefan Banyák (prvé husle), Jozef Farkaš (viola), Zoltán Grunza (klarinet, tarogato) a Róbert Fehér (kontrabas). Koncertom odštartujú turné po slovenských mestách, ktoré absolvujú v novembri a decembri.