Quantcast
< sekcia Kultúra

VIDEO: Kristína predstavila novú skladbu Oceán

Speváčka Kristína. Foto: Youtube/Kristína Peláková

Autorkou hudby aj textu je samotná speváčka. K piesni už vzniklo aj lyric video, ktoré produkovala autorská trojica Kristína, Martin Kavulič a Marián Kavulič.

Bratislava 19. septembra (TASR) – Na Slovensku aj v Čechách populárna speváčka Kristína prichádza s novou piesňou Oceán. Autorkou hudby aj textu je samotná speváčka. K piesni už vzniklo aj lyric video, ktoré produkovala autorská trojica Kristína, Martin Kavulič a Marián Kavulič.

"Obdobie dlhšieho hudobného 'stíšenia sa' bolo pre mňa veľmi dôležité, inšpiratívne a produktívne. Nechala som si čas a priestor aj na svoju vlastnú tvorbu piesní a vrátila som sa aj k písaniu textov. Bol to môj tvorivý svet a dozrel čas ho postupne zdieľať s fanúšikmi. Môj nový singel má názov Oceán a v tejto piesni, ktorú som napísala, je pre mňa oceán ako prirovnanie k veľkej nekončiacej láske, ktorú si myslím, všetci túžime prežívať," uviedla pre TASR speváčka.Absolventka herectva košického konzervatória Kristína (1987) je objavom hudobníka a producenta Martina Kavuliča. Na hudobnú scénu sa uviedla v roku 2008 cover verziou skladby Vráť mi tie hviezdy '08. V novembri 2008 vydala debutový album pod názvom Ešte váham. S piesňou Horehronie vyhrala 27. februára 2010 národné kolo súťaže Eurosong 2010 a reprezentovala Slovensko v prvom medzinárodnom semifinále 25. mája v nórskom Osle. Na svojom konte má dnes šesť vydaných albumov, z marca 2020 je šiesty album Snívanky. Jej manželom je producent Marián Kavulič, v máji 2021 sa im narodil syn Radoslav.