< sekcia Kultúra

Skupina Komajota odohrá po uvoľnení opatrení prvý koncert v Žiline

Na snímke hudobník Martin Husovský zo skupiny Komajota Foto: TASR/Milan Kapusta

Komajota tento rok oslavuje 15 rokov na scéne. Kvôli pandémii musela presunúť výročné turné na jeseň.

Bratislava 18. júna (TASR) - Prešovská skupina Komajota hlási návrat na koncertné pódiá. V piatok 19. júna sa predstaví v žilinskom klube Smerr Klub 77. Po dvoch online koncertoch sa členovia kapely tešia, že budú môcť opäť stretnúť fanúšikov naživo. Koncert sa uskutoční za dodržania aktuálnych hygienicko-bezpečnostných pokynov Úradu verejného zdravotníctva SR. TASR informoval PR manažér Edo Kopček.

Sme veľmi radi, že sa môžeme vrátiť na pódium a do klubu, kde sme už zažili zopár pekných koncertov. V 15-ročnej histórii kapely sme nezažili takéto obdobie, kedy sa nedalo hrať. Dúfajme, že sa všetko vráti čo najskôr do normálnych koľají,“ uviedol pre médiá líder kapely Martin Husovský.

Komajota tento rok oslavuje 15 rokov na scéne. Kvôli pandémii musela presunúť výročné turné na jeseň. „Je to veľmi pekné výročie a naozaj sme sa veľmi tešili na tieto koncerty. Už sme aj skúšali, pripravili nový program, tak si to chceme dať v premiére na jeseň, lebo by bola škoda mať rok ticha,“ dodal Husovský.

Martin Husovský mal tento rok dobre rozbehnutý. Týždeň pred plánovanou premiérou divadelnej hry Sen noci svätojánskej, ku ktorej zložil hudbu pre poľské divadlo Teatr Lalek z Bialystoku, sa však začali prijímať opatrenia v súvislosti so šírením epidémie korona vírusu a všetko sa naraz zmenilo.

V auguste som mal ísť v Poľsku ešte do Torune a tiež s Prešovským národným divadlom a hrou Moral Instanity na festivaly v Poľsku, Čechách a Estónsku,“ doplnil líder kapely.