< sekcia Kultúra

Tomáš Klus vydáva v limitovanej edícii Pět pohromadě a Čaučesku na CD

Na snímke sa nachádza český pesničkár Tomáš Klus. Foto: TASR - Martin Palkovič

Na CD vychádza tiež minialbum s piatimi piesňami inšpirovanými lockdownom, ktoré Tomáš Klus naspieval vlani na jar so svojou manželkou Tamarou.

Bratislava 23. júla (TASR) – Český spevák a skladateľ Tomáš Klus pre veľký záujem fanúšikov vydáva v limitovanej edícii na CD svoje dva posledné albumy, ktoré pôvodne vyšli len digitálne. V zaujímavo výtvarne poňatých obaloch vychádzajú CD Pět pohromadě a Čaučesku tento piatok. TASR o tom informovala PR manažérka Adriana Čahojová.

Album s veľavravným názvom Čaučesku triafa do živého. Pesničkár si neberie servítky a emotívne reflektuje súčasnú situáciu. Ide o silné dielo v produkcii Jiřího Buriana a s faktickými vsuvkami investigatívneho novinára Jaroslava Kmentu.

Na CD vychádza tiež minialbum s piatimi piesňami inšpirovanými lockdownom, ktoré Tomáš Klus naspieval vlani na jar so svojou manželkou Tamarou. Album Pět pohromadě umožňuje poslucháčom nahliadnuť za oponu rodinnej symbiózy, ktorá nabáda k vnútornému zamysleniu a uvedomeniu si toho, akú silu má rodina.Na konci júna sa objavilo v predaji tiež CD Elefantazie, ktoré je štúdiovou nahrávkou piesní z divadelného muzikálu režiséra Davida Drábka, hudobného skladateľa Darka Krála a textára Tomáša Belka s Tomášom Klusom v jednej z hlavných úloh príbehu Josepha Merricka – takzvaného Slonieho muža. Krst tohto CD sa uskutočnil 20. júla v rámci predstavenia v pražskom Divadle ABC.