< sekcia Kultúra

IMT Smile a Ben Cristovao predstavujú novú spoločnú skladbu Miesto

Na archívnej snímke spevák Ivan Tásler. Foto: TASR - Jakub Kotian

Skupina IMT Smile ponúka skladbu Miesto ako novinku zo svojho nového albumu, ktorý vychádza v druhej polovici mája.

Bratislava 12. apríla (TASR) - Skupina IMT Smile už dlhšie avizovala na rok 2021 nový album. Jeho predzvesťou je nová skladba Miesto, ktorú spolu s Ivanom Táslerom naspieval Ben Cristovao. Hudbu zložil Tásler, text napísal Vlado Krausz v spolupráci s Cristovaom. Nahrávali ju v marci v Birdland Studios. TASR o tom informoval PR manažér Tomáš Karpel.

„Nápad osloviť Bena prišiel naozaj spontánne, a hneď od začiatku som vedel, že to bude fungovať a že to takto má byť. S Benom sme sa prvýkrát videli asi pred dvomi rokmi na jednom festivale v Čechách, kde nás prišiel pozdraviť do šatne. Už vtedy som mal z toho krátkeho stretnutia veľmi dobrý pocit a napadlo mi, že by raz mohlo dôjsť k nejakému hudobnému spojeniu,“ uviedol o novinke Tásler.
„Cítil som určite zodpovednosť, bola to pre mňa veľká výzva. Vedel som, že chlapci z IMT Smile mi veria, aj preto som si hovoril, že to dáš, daj tomuto songu čo najviac. Už z klavírnej verzie, ktorú mi Ivan poslal, bolo jasné, že výsledok bude veľký,“ hovorí o spoločnej skladbe Cristovao.

Skupina IMT Smile ponúka skladbu Miesto ako novinku zo svojho nového albumu, ktorý vychádza v druhej polovici mája. „Som naozaj veľmi rád, že sme tento čas dokázali využiť a zužitkovať ho v oblasti emócií a nápadov. Album ešte síce nevyšiel, ale už teraz viem, že nám pomohol a dodal energiu aj ako kapele. Verím, že sa ľuďom bude páčiť,“ dodal Tásler.

Skupina IMT Smile a Ben Cristovao natočili ku skladbe aj spoločný videoklip. Réžie sa ujal Robo Bošeľa. „S Ivanom sme sa zhodli, že energia, ktorá je medzi kapelou a Benom, je jedinečná a treba ju pretransformovať aj na obraz. Klip sme spravili priamo v skúšobni IMT Smile a obohatili sme to o zábery zo štúdia z nahrávania skladby,“ dopĺňa režisér.