< sekcia Kultúra

IMT Smile predstavuje videoklip k pesničke Čo všetko sa môže stať

Na archívnej snímke spevák Ivan Tásler. Foto: TASR - Jakub Kotian

Už o pár hodín štartuje pätica koncertov IMT Smile, ktoré si kapela naplánovala už tradične v predvianočnom období. 

Bratislava 6. decembra (TASR) - Úspešná slovenská skupina IMT Smile predstavila videoklip k pohodovej pesničke Čo všetko sa môže stať iba deň pred prvým zo série piatich vianočných koncertov. TASR informovala PR manažérka Ľuba Svatá.Už o pár hodín štartuje pätica koncertov IMT Smile, ktoré si kapela naplánovala už tradične v predvianočnom období.  Napriek tomu, že pridala tretí koncert v hlavnom meste, bratislavská Incheba už hlási vypredané. A to rovno na všetky tri koncerty. Košičanom sú však vstupenky stále k dispozícii. Ivan Tásler dokonca prezradil prekvapenie, ktoré si pre východniarov pripravil.

"Veľmi sa teším, že sa nám na košické koncerty podarilo vybaviť dvoch špeciálnych hostí, ktorí s nami vystúpia iba v Košiciach. Od začiatku som mal v hlave, že chcem Košičanom priniesť niečo výnimočné a som rád, že sa mi to aj podarilo. Pred Vianocami sú totiž umelci často absolútne vybookovaní. Ale 14. decembra si spolu s nami zaspieva Lukáš Adamec a na druhý koncert 15. decembra sme pozvali nášho kamaráta Mariána Čekovského. Nezabudli sme však ani na Bratislavčanov, ktorí sa už 6. decembra môžu tešiť na naše vystúpenie s raperom Kalim. A rozhodne to nebude iba o našej spoločnej pesničke, ktorú poznáte z rádií," povedal.

Koncerty bude otvárať mladý talentovaný spevák BuranoWski. Napriek tomu, že všetci členovia kapely aj celý tím okolo IMT Smile majú plné ruky práce s prípravami týchto koncertov a skúšaním nových aranžmánov, rozhodli sa predstaviť videoklip k ďalšej pesničke Čo všetko sa môže stať, ktorú je na ich najnovšom albume Budeme to stále my.

Videoklip vznikol v Rimshot Studio vo Veľkej Británii, priamo pri nahrávaní audia, hudbu opäť zložil líder kapely Ivan Tásler. Chalani sa do Spojeného kráľovstva vybrali v podstate s nedokončenou skladbou. Nemali síce jasnú víziu, ale vedeli, že keď prídu na miesto nahrávania, zrazu sa im všetko vyjasní. Tásler verí v takéto momenty.

"Pesnička Čo všetko sa môže stať vznikla veľmi spontánne. Vlado Krausz pre nás opäť napísal skvelý text, ktorý sme na mieste už len trochu doklepli. My sme vlastne do UK išli s pesničkou, ktorá nebola tak celkom dokončená, a nevedeli sme, čo z toho bude. Mnohí by to pokladali za drzosť, no ja som vedel, že určite nejdeme zbytočne," rozprával o vzniku piesne Tásler a pokračoval: "Od začiatku sme cítili, že by sme to mohli nahrať niekde mimo Slovenska. Vraveli sme si, že pieseň znie skôr ako starý IMT Smile. Vtedy, keď sme začínali, sme 'frčali' skôr na kapelách 90. rokov, ako Oasis či Blur. Inšpiráciou nám teda bola skôr anglická hudobná scéna. To bol aj dôvod, prečo sme sa rozhodli vycestovať do Anglicka."

Pri nahrávaní vládla uvoľnená atmosféra, čo je vidieť aj v samotnom klipe, o ktorý sa aj tentoraz postaral Tomáš Slávik. Ten hrá v kapele na gitare a už v minulosti sa mu podaril majstrovský kúsok, keď z pôvodného videozáznamu a fotografií, ktoré nafotil na výlete kapely v USA, nakoniec vznikol klip k stále aktuálnemu hitu Budeme to stále my.

IMT Smile prežíva najúspešnejšie obdobie a vypredáva koncerty, či už u nás, alebo v susednej Českej republike. Po nedávnom vydaní albumu Budeme to stále my Tásler prichádza s ďalšou novinkou, ktorá dokonalo mapuje jeho úspešnú sólovú tvorbu. Kultový album Tásler z roku 2001 vychádza pred Vianocami prvýkrát na vinylovej platni.

Pesničky z najnovšieho albumu zahrá na troch bratislavských koncertoch 6., 7. a 8. decembra a následne 14. a 15. decembra v košickej Steel Aréne.