Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 22. február 2024Meniny má Etela
< sekcia Kultúra

Írski Cranberries si do Bratislavy privezú aj vlastných kuchárov

Líderka skupiny Cranberries, Dolores O´Riordanová na snímke Foto: TASR/AP

Organizátori bratislavského koncertu tak už poznajú požiadavky manažmentu kapely.

Bratislava 29. mája (TASR) – Írska skupina Cranberries odohrá 24. júna premiérový koncert v slovenskej metropole, najväčšie hity aj piesne z nového albumu uvedú na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Organizátori bratislavského koncertu už poznajú požiadavky manažmentu kapely.

Ani počas vyše 20-ročnej kariéry nestúpla členom úspešnej formácie The Cranberries "sláva do hlavy", svojimi požiadavkami nepripravili slovenskému organizačnému tímu väčšie starosti, tak ako to v minulosti často bolo v prípade iných zahraničných hviezd. Produkcia "brusníc" sa zaujíma najmä o technické záležitosti a dbá na to, aby bolo po tejto stránke všetko vopred pripravené a fungovalo tak, ako má. Do Bratislavy prídu The Cranberries s veľkým kamiónom a tromi autobusmi. "Podľa informácií, ktoré sme dostali, je vo výprave do 30 ľudí vrátane technikov a vodičov," hovorí organizátor koncertu Peter Ďuriš.

Hviezdna speváčka Dolores O'Riordan a ani zvyšok kapely zrejme neochutnajú žiadnu zo slovenských špecialít, na turné je totiž s nimi vlastná cateringová spoločnosť. Írski kuchári však aspoň dôverujú miestnym reťazcom a potraviny na prípravu jedál nakupujú vždy čerstvé v deň vystúpenia v meste, kde hudobníci účinkujú. Rovnako to majú naplánované aj počas zastávky na Slovensku. Do kuchyne si The Cranberries vyžiadali dve veľké chladničky, mrazničku, minimálne dva drezy a 50 kíl ľadu do nápojov. K dispozícii chcú aj pomocnú silu, ktorá bude mať na starosti umývanie riadu a čistenie zeleniny.Ďalšími požiadavkami už The Crannberies prakticky "podliezajú" aj nároky niektorých domácich umelcov. Šatňa má byť klimatizovaná, vo vedľajšej miestnosti má byť pripravený jedálenský stôl. Íri svoj zoznam uzatvárajú kancelárskym priestorom pre troch manažérov, káblovým pripojením na internet a dvomi telefónmi s možnosťou medzinárodných volaní. "Myslím, že nič z toho by pre nás nemal byť problém. Budeme pripravení a verím, že fanúšikovia si užijú vystúpenie tejto hudobnej legendy," dodal pre médiá Peter Ďuriš.

The Cranberries na aktuálne prebiehajúcej celosvetovej šnúre predstavujú svoj nový album Roses, ktorý vyšiel na jar tohto roku po 10-ročnej tvorivej odmlke. Nechýbajú však samozrejme ani najväčšie hity skupiny ako Zombie, Dreams či Linger. TASR informoval PR manažér koncertu Ján Kakaščík.