< sekcia Kultúra

JANA BENKOVÁ: Agátová alej je viac o rodine, ako vzťahoch muža a ženy

Jana Benková Foto: Jana Benková

Spisovateľka Jana Benková vydáva svoj 25. román.

Bratislava 24. marca (Teraz.sk) - Spisovateľke Jane Benkovej vychádza nový román s názvom Agátová alej č. 25 a tentokrát nebude dominantnou témou láska medzi mužom a ženou. „Veľmi sa z tejto knihy teším, je trošku iná než ostatné, lebo v zásadnej línii tentoraz nerieši vzťah muža a ženy, je o význame rodiny a teple domova,“ hovorí autorka.

„Mám radosť aj z obálky, ktorá je iná, než sú moji čitatelia zvyknutí, ale chcela som sebe aj im dopriať zmenu, prekvapenie... Ale to, čím je môj štýl písania typický – dynamické dialógy, humor, reakcie na aktuálne dianie v našej krajine – tam určite nájdu. No a číslo 25 v názve je symbolické, lebo je to už moja 25. kniha,“ dodáva.

A o čom román je? Úspešná právnička Anna sa práve doma chystá vyskúšať si svoje vysnívané svadobné šaty, keď sa vo dverách objaví poštový kuriér a doručí jej správu šokujúcu ako blesk z jasného neba – list od sestry, ktorý jej život, večne sa krútiaci iba okolo práce, prevráti naruby. Anna zrazu ruší svadbu. Sťahuje sa z mesta na vidiek, aby sa po zbabelom a nepochopiteľnom sestrinom úteku postarala o svoje tri netere, ktoré predtým videla iba dvakrát, a ktoré jej príchod do ich malého domčeka veru príliš neuľahčia. A keby len dievčatá... Ani bývalý snúbenec sa nezmieril s rozchodom a život Anne nakladá na plecia viac, než dokáže uniesť, no zároveň jej srdce napĺňa aj pocitmi dovtedy nepoznanými... Zisťuje, že tam našla ten najväčší zázrak...

Foto: Archív Jany Benkovej


Jana Benková je autorkou 25 kníh – životopisov, zbierok rozhovorov so známymi osobnosťami, hokejovej encyklopédie Slovenské hviezdy v NHL, ale je úspešná aj v zahraničí. V Českej republike jej o mesiac vyjde už siedma kniha, česká verzia úspešného románu Pralinky s chilli. Vzápätí jej vychádza román Dievča s mačacím menom v Nemecku. V lete to bude práve dokončená slovenská kniha s názvom Uličnica a tesne po nej aj prvý knižný titul v ruštine – román Čistá láska.