< sekcia Kultúra

Jevgenij Pľuščenko privezie do Bratislavy šou Kings on Ice

Na snímke vľavo ruský krasokorčuliar, trojnásobný majster sveta a šesťnásobný majster Európy Jevgenij Pľuščenko a maďarský hudobný skladateľ a huslista Edvin Marton, ktorý priniesol aj husle Antonia Stradivariho z roku 1697. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Šou Kings on Ice ponúka spojenie divadla, humoru a akrobacie.

Bratislava 13. septembra (TASR) - Svetoznámy ruský krasokorčuliar Jevgenij Pľuščenko privezie do hlavného mesta SR šou Kings on Ice – Králi ľadu. Predstaví ju 29. novembra na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Pľuščenko má vo svojej zbierke dve zlaté medaily zo zimných olympijských hier. Po víťazstve v Turíne v roku 2006 pridal zlato v súťaži tímov v Soči v roku 2014. Na hrách v Salt Lake City 2002 a Vancouveri 2010 získal dve strieborné medaily. Trikrát sa stal majstrom sveta a vybojoval sedem titulov majstra Európy, jeden z nich pred pätnástimi rokmi v Bratislave.

"Mám veľkú radosť, že sa šou Kings on Ice opäť vracia na Slovensko. Z vystúpení v minulosti si pamätám, že vaše publikum má krasokorčuľovanie naozaj rado a rozumie mu. Pre mňa osobne to určite bude špeciálny zážitok, veď na štadióne Ondreja Nepelu som získal jeden zo svojich európskych titulov. Akurát nie som si istý, či halu spoznám po prestavbe, ktorou prešla v uplynulých rokoch," uviedol na dnešnom stretnutí s médiami Pľuščenko.

Šou Kings on Ice ponúka spojenie divadla, humoru a akrobacie. Edvin Marton sprevádza hviezdy ľadu na legendárnych stradivárkach typu Antonio, ktoré má zapožičané od nemeckého obchodníka. O zapožičanie tohto vzácneho nástroja sa uchádzalo takmer päťsto huslistov a v súťaži uspel práve Edvin. Husle z roku 1699 sú poistené na osem miliónov eur. Marton zahrá skladby zo svojho nového CD Rock Symphony, ale aj hity skupín Metallica a Queen. Klasiku zastúpi tvorba Vivaldiho. Pripravuje aj bonus, špeciálne číslo s Jevgenijom Pľuščenkom. Edvin ich na stretnutí predviedol, keď zahral časť známeho Montiho čardáša.

V Bratislave sa medzi kráľmi ľadu zaskvie olympijská víťazka zo Soči 2014 Adelina Sotnikovová, Brian Joubert (majster sveta 2007), ďalej bývalí majstri Európy Tomáš Verner a Florent Amodio. Posledným prírastkom v zozname účinkujúcich je Philippe Candeloro, charizmatický Francúz s dvoma bronzovými medailami zo ZOH (Lillehammer 1994, Nagano 1998).

Šou Kings on Ice mala premiéru v roku 2006 v Rusku, kde sa konala už dvadsaťkrát. Krasokorčuliari doteraz navštívili 13 krajín - Čínu, Japonsko, Slovensko, Českú republiku, Rumunsko, Bulharsko, Maďarsko, Nemecko, Estónsko, Lotyšsko, Ukrajinu, Taliansko a Poľsko. Krasokorčuliarskym esám v minulosti tlieskalo viac ako 1,5 milióna divákov.