Quantcast
< sekcia Kultúra

Komédia V lete ti poviem, ako sa mám príde do kín na Valentína

Snímka z traileru komédie V lete ti poviem, ako sa mám. Foto: Youtube/V lete ti poviem, ako sa mám

V hlavných úlohách sa predstavia slovenské i české herecké hviezdy, diváci tiež budú mať možnosť spoznať trio rumunských protagonistov.

Bratislava 10. januára (TASR) - Komédia V lete ti poviem, ako sa mám sa v slovenských kinách objaví na Valentína. Tvorcovia novej filmovej "evitovky", ktorá prichádza po kinohitoch Všetko alebo nič a Príliš osobná známosť, zverejnili v pondelok trailer tretej celovečernej snímky nakrútenej na motívy knižného bestselleru Evity Twardzik. TASR o tom informovala PR manažérka Zuzana Matušová.

Film režisérky Marty Ferencovej prinesie na plátna kín príbeh partie štyridsiatnikov, ktorý nie je len o hľadaní lásky a šťastia, ale aj o sile priateľstva v duchu hesla "Priatelia sú rodina, ktorú si vyberieš".

V hlavných úlohách sa predstavia slovenské i české herecké hviezdy, diváci tiež budú mať možnosť spoznať trio rumunských protagonistov.Tesne pred Vianocami oznámi Ivane (Tereza Kostková), ktorá žije len pre rodinu, jej manžel Martin (Marián Miezga) vec, ktorá jej zničí sviatky a o ktorej vie len ich spoločná kamarátka Adriana (Dana Rogoz), rozvodová právnička. Tá sa ako jediná z partie nevydala a nemá deti. Žije sama, ale udržiava pomer so svojím šéfom Filipom (Martin Hofmann). Ďalšia z partie Ela (Andreea Vasile) je známa televízna moderátorka, ktorá vedie harmonický život s prekladateľom kníh Andrejom (Ondřej Sokol) a ich desaťročnými synmi - dvojčatami. Keď sa po rokoch nečakane objaví Elina bývalá láska Dávid (Ján Koleník), prechádza jej manželstvo ťažkou skúškou dôvery. Partiu uzatvára majiteľ reštaurácie Vlado (Pavel Bartos), ktorý sa po rozvode s Vierou (Soňa Norisová) druhýkrát oženil s mladšou Broňou (Dominika Morávková). Po skúsenostiach z predošlého vzťahu si neželá, aby jeho žena pracovala, tak Broňa robí všetko pre to, aby sa o jej pracovných aktivitách nedozvedel. Ela jej v tom pomáha. Spleť tajomstiev, ktoré majú medzi sebou nielen páry, ale aj samotní priatelia, sa začne ešte viac zamotávať, keď sa na Adrianu obráti premiérova manželka (Petra Vajdová) a chce svojho muža (Jaroslav Plesl) opustiť v čase predvolebnej kampane.

Nová komédia bude mať slovenskú distribučnú premiéru počas valentínskeho týždňa - 17. februára.