< sekcia Kultúra

Múzeum V. Löfflera vystavuje portréty prezidentov od vzniku ČSR

Portréty 15 prezidentov Československa a samostatného Slovenska a Česka (1918 - 2018) vystavuje vo svojom átriu Múzeum Vojtecha Löfflera v Košiciach. Autorom vystavovaných diel je Ivan Zahatňanský, ktorý ako samouk vytvára drevorezbárske práce. Výstava potrvá do polovice októbra. Košice, 8. októbra 2018. Foto: TASR

Výstava potrvá do polovice októbra, nasledovať budú výstavy venované priamo 100. výročiu vzniku Československa.

Košice 8. októbra (TASR) – Portréty 15 prezidentov Československa a samostatného Slovenska a Česka vystavuje vo svojom átriu Múzeum Vojtecha Löfflera v Košiciach. Ako pre TASR povedala lektorka Denisa Dovaľová, autorom portrétov je samouk drevorezbárskych prác Ivan Zahatňanský.

„Expozícia zahŕňa portréty prezidentov od roku 1918 až po súčasnosť, resp. prezidentov zo spoločnej histórie Slovákov a Čechov, ale aj po rozdelení republík,“ pripomenula Dovaľová.

Ako dodala, 74-ročný autor sa narodil v Žiline a po skončení druhej svetovej vojny sa presťahoval do Košíc. Rezbárstvu sa začal venovať až v roku 2004.Výstava potrvá do polovice októbra, nasledovať budú výstavy venované priamo 100. výročiu vzniku Československa.