Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 30. september 2023Meniny má Jarolím
< sekcia Kultúra

Kráľ kráľov & Baránok Boží

Kráľ kráľov & Baránok Boží Foto: Ars ante portas

Muzikál, hudobné stvárnenie života a poslania Ježiša Krista, s dvoma časťami Kráľ kráľov a Baránok Boží uvedú Ars ante portas, o. z. v spolupráci s tradičným partnerom agentúrou The Prague Concert Co. v sobotu 24. júna 2023 o 18.00 hod. vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu.

Bratislava 29. mája (OTS) - Autor Rob Gardner zapojil do uvedenia svojho diela 35-členný orchester, 29-členný zbor a 18-tich kostýmovaných sólistov pod hlavičkou Draper Philharmonic & Choral Society.Bratislavský koncert bude súčasťou európskeho turné Paríž – Viedeň – Bratislava – Praha. Organizátori a účinkujúci z USA ho ponúkajú ako dar Európe. Všetky náklady znášajú oni, a požadujú od miestnych organizátorov ponúkať záujemcom vstup bez poplatkov.Prvá časť – Kráľ kráľov – zobrazuje príbeh Ježišovho narodenia.
Druhá časť – Baránok Boží – je dramatickým hudobným zobrazením posledných dní Ježišovho života, od predzvesti Lazárovho vzkriesenia, cez zničujúce zajatie a ukrižovanie Ježiša, až po jeho slávne Vzkriesenie.Príbeh Ježiša rozprávajú/spievajú tí, ktorí ho milovali a sprevádzali na pozemskej púti: Peter, Ján, Tomáš, Mária a Marta z Betánie, Mária Magdaléna a jeho matka Mária.Vstup je teda voľný. Uvítame však povolený príspevok do zbierky pre Nadáciu Výskum Rakoviny alebo pre Banskú Štiavnicu (oprava hrobu Maríny Pischlovej).

Rezervujte si miesta na mailovej adrese jan@juras.sk v takejto podobe:
- počet vstupeniek
- sektor
A = rady I – V
B = rady VI – X
C = rady XIII – XVII


Situáciu so vstupenkami (ich prevzatie) spresníme postupne.