Quantcast
< sekcia Kultúra

Kráľ valčíkov André Rieu mieri na Slovensko

André Rieu, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Inštrumentalista, ktorý sa ročne predstaví pred približne 600.000 divákmi, sa 10. júna budúceho roka s orchestrom Johanna Straussa predstaví na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Bratislava 13. novembra (TASR) - Svetová hviezda André Rieu, vychýrený ako kráľ valčíkov, sa po štyroch rokoch vráti na Slovensko. Inštrumentalista, ktorý sa ročne predstaví pred približne 600.000 divákmi, sa 10. júna budúceho roka s orchestrom Johanna Straussa predstaví na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. TASR informovala PR manažérka Janka Marczellová.

Koncerty Andrého Rieu sú opisované ako ohňostroj emócií. Počas 90 koncertov ročne Rieu zaručuje dokonalú zábavu so svetoznámymi, romantickými a precítenými melódiami. Nechýba množstvo prekvapení, humoru a medzinárodných sólistov najvyššej kvality. Spolu so 60-členným Orchestrom Johanna Straussa, najväčším vlastným orchestrom na svete, je charizmatický Holanďan na turné okolo sveta už vyše 30 rokov. Zimný štadión Ondreja Nepelu pred štyrmi rokmi bleskovo vypredal a publikum si podmanil dávkou vážnej hudby popretkávanou moderným zvukom evergreenov, filmovou či muzikálovou hudbou. Počas jeho koncertov nie je ničím neobvyklým vidieť tancovať fanúšikov v uličkách hľadiska.

„Môj orchester a ja sme nadšení, že sa konečne vraciame do Bratislavy. Hudba, a hlavne valčík, sú veľmi dôležitou súčasťou môjho života,“ tvrdí André Rieu. „Ak sa kúsok hudby dotýka môjho srdca, dotkne sa aj toho vášho. Táto nádherná hudba mi umožňuje priniesť radosť do života a humor do sveta. Veľmi sa teším, že strávim prekrásne večery spoločne s našimi milovanými slovenskými fanúšikmi a dúfam, že všetci budete opäť tancovať v uličkách.“

V roku 2019 celosvetová tour zaviedla Andrého Rieu do Európy a Južnej Ameriky. V putovaní naprieč svetom pokračuje aj v roku 2020, pričom sa predstaví v USA a opäť sa vráti do Európy. Zaujímavosťou je veľké množstvo produkcie. Pre presuny medzi kontinentmi boli všetky kostýmy, nástroje a samotné pódium vytvorené až štyrikrát.

Okrem prebiehajúceho turné poteší fanúšikov a milovníkov hudby aj novým DVD Happy Days, ktoré uzrie svetlo sveta už 22. novembra. Album s DVD vzniklo na počesť jeho 70. narodenín, ktoré oslávil 1. októbra. Ide o romantickú a šťastnú oslavu lásky v live prevedení 16 skladieb. Viac ako 40 miliónov predaných CD a DVD, 30 prvých priečok v hitparádach i 500 platinových ocenení robia z Andrého Rieu skutočného majstra. Jeho videá na YouTube presiahli doteraz viac než miliardu videní. Kráľ valčíkov je ženatý vyše 40 rokov a s manželkou Marjorie žijú na zámku z roku 1452 v jeho rodnom meste Maastricht v Holandsku. Dvojica má dvoch synov a päť vnúčat.