< sekcia Kultúra

Kráska Beyoncé odchádza z Bratislavy s odkazom ´I Love You Slovakia´

Byoncé Foto: TASR/AP

Koncertný list bol zostavený zo známych piesní speváčky, ktoré vydala na štyroch albumoch.

Bratislava 20. apríla (TASR) – Speváčka, textárka, herečka aj tanečníčka, to všetko patrí k súčasnej svetovej megastar Beyoncé Knowles.

V rámci aktuálneho turné The Mrs. Carter Show World Tour Starring Beyoncé, ktoré začala v pondelok 15. apríla koncertom v srbskom Belehrade, bola po Záhrebe v piatok večer (19.4.) jej treťou zastávkou Bratislava.

Dve pódiá proti sebe na protiľahlých stranách plochy Zimného štadióna Ondreja Nepelu a množstvo svetelnej a zvukovej techniky, zavesenej na stropnej konštrukcii arény dávali tušiť, že diváci budú svedkami veľkolepej šou.

Aj sa stalo. O 21.14 padla opona a zaplnená aréna bola svedkom 115-minútovej šou na americký spôsob.Zvukové, svetelné a pyrotechnické efekty, filmové dokrútky na veľkoplošnej obrazovke, tanečné choreografie, čisto dievčenská sprievodná kapela, to všetko zvýraznilo vystúpenie súčasnej svetovej hviezdy.
Zaplnená aréna bola svedkom 115-minútovej šou na americký spôsob. Zvukové, svetelné a pyrotechnické efekty, filmové dokrútky na veľkoplošnej obrazovke, tanečné choreografie, čisto dievčenská sprievodná kapela, to všetko zvýraznilo vystúpenie súčasnej svetovej hviezdy.
Foto: beyonce-tour.photoshelter.com

Potrebné je podotknúť, že ventilátory v podlahe sa krútili celé dve hodiny, k imidžu speváčky totiž po celý čas na pódiu patria rozviate vlasy.

Zaplnená aréna bola svedkom 115-minútovej šou na americký spôsob. Zvukové, svetelné a pyrotechnické efekty, filmové dokrútky na veľkoplošnej obrazovke, tanečné choreografie, čisto dievčenská sprievodná kapela, to všetko zvýraznilo vystúpenie súčasnej svetovej hviezdy.
Foto: beyonce-tour.photoshelter.com
Koncertný list bol zostavený zo známych piesní speváčky, ktoré vydala na štyroch albumoch. Však to publikum, v ktorom mali výraznú prevahu dievčatá, slečny a mladé dámy, aj potvrdilo. Spev publika znel halou od prvej piesne Run The World, ďalšími boli End Of Time, Flaws Of Time, If Were A Boy, Get Me Bodied, Baby Boy, Naughty Girl, Party, I Care, I Miss You, Why Don't You Love Me. Skladbu 1+1 odspievala posediačky na koncertnom krídle a v jej závere preletela na závesnej konštrukcii krížom cez halu nad hlavami divákov na druhé pódium. Atmosféra, rovnajúca sa skoro ošiaľu, gradovala pri hitoch Irreplaceable, Survivor, Crazy In Love a Single Lady. Došlo aj na hit I Will Always Love You dnes už nebohej Whitney Houston. Záverečnou bol hit Halo z tretieho albumu I Am...Sasga Fierce z novembra 2008.

Beyoncé Knowles

Beyoncé Knowles (*4.9.1981), rodáčka z Houstonu v Texase získala prvé úspechy získala už ako členka skupiny Destiny's Child. Táto dievčenská vokálna formácia vznikla v roku 1990. V singlovom rebríčku mali 13 skladieb, z nich štyri sa dostali až na prvé miesto. Vydali sedem albumov, rozišli sa v roku 2005. Na sólovej dráhe vydala Beyoncé v júni 2003 debutový album Dangerously In Love. Druhý album B'Day vydala v septembri 2006, tretí s názvom I Am...Sasha Fierce v novembri 2008. V júni 2011 vydala štvrtý štúdiový album s názvom „4“. Všetky štyri albumy sa dostali v rebríčku na prvé miesto. Držiteľka 17 cien Grammy je manželkou známeho rappera menom Jay-Z a mamou ročnej dcéry Blue Ivy, ktorá sa narodila 7. januára 2012.
Beyoncé bola šarmantná, milá, rozdávala úsmevy, roztlieskávala publikum, ktoré si v úvode získala vetou „ste krásna krajina, ďakujem za prijatie“. Spievala, tancovala, osemkrát počas koncertu sa stihla aj prezliecť. Všetky kostýmy boli elegantné a pôsobivé, samozrejme navrhnuté tak, aby v nich vynikla sexy postava speváčky. Počas rýchlych prevlekov prišli na rad videodokrútky, medzi nimi aj tá, ako sa objíma s prezidentom Obamom, najpôsobivejšou z nich však bola záverečná, na ktorej sa Beyoncé objaví aj s dcérkou Blue Ivy. „I Love Slovakia“, pozdravila na záver a zatlieskala publiku s tým, že sa rada vráti. Bodka za americkým divadlom, kde má každý svoje miesto, každý okamih je prešpekulovaný a nič nie je ponechané na náhodu.

„The Show Must Go On,“ cesta Beyoncé z Bratislavy pokračuje do Amsterdamu, kde koncertuje 21. a 22. apríla, podobne dvakrát 24. a 25. apríla vystúpi aj v Paríži, ďalšími mestami sú Birmingham, Londýn, Manchester, Dublin, Antverpy, Zürich, Miláno, Montpellier, Mníchov, Berlín, Waršava, Kodaň, Oslo, Štokholm a opäť Londýn. V závere júna sa sťahuje späť do Severnej Ameriky, turné ukončí 13. Septembra v brazílskom Rio de Janeiro.