< sekcia Kultúra

Divadlo Actores v Rožňave privíta divákov jazzom a premiérou komédie

Ilustračné foto. Foto: TASR - František Iván

V réžii Tatiany Masníkovej a dramaturgii Jakuba Molnára budú môcť diváci v hororovo ladenej komédii uvidieť mužské herecké kvarteto v zložení Bocsárszky, Dupľák, Kobezda a Straka.

Rožňava 12. mája (TASR) – Mestské divadlo Actores v Rožňave privíta divákov po niekoľkomesačnej prestávke v dôsledku pandémie nového koronavírusu medzinárodným jazzovým festivalom a divadelnou premiérou paranormálnej komédie Profesor. TASR o tom informoval manažér divadla Róbert Kobezda.

Prvým verejným podujatím bude jednodňový III. ročník medzinárodného jazzového festivalu Gemer Jazz Fest, ktorý sa na Gemer vracia po deviatich rokoch. V sobotu 22. mája sa na doskách divadla predstavia tri rôzne hudobné formácie. Zo slovenských zástupcov pôjde o speváčku Anitu Soul a zoskupenie EthnoJazz project, zahraničným hosťom bude maďarská jazzová speváčka Szőke Nikolett.

„Snahou divadla je opätovne priblížiť a sprístupniť jazz tej najlepšej kvality, premeniť doterajšie miestne klubové či malé jazzové večery na jednodňový sviatok hudobného umenia, ktorý spája hudobníkov zo Slovenska a zo zahraničia na jedno miesto,“ vysvetlil Kobezda.

V piatok 28. mája divadlo Actores uvedie i slovenskú premiéru paranormálnej komédie Profesor. Hra súčasných britských autorov vznikala počas pandemického obdobia a divákov má presvedčiť, že i keď na duchov neveríme, neznamená to, že duchovia neveria v nás.

V réžii Tatiany Masníkovej a dramaturgii mladého Jakuba Molnára budú môcť diváci v hororovo ladenej komédii uvidieť mužské herecké kvarteto v zložení Attila Bocsárszky, Dominik Dupľák, Róbert Kobezda a Daniel Straka.