Quantcast
< sekcia Kultúra

Na Slovensku nakrúcajú krimiseriál Inšpektor Max

Slovenský herec Juraj Kukura pózuje s tabuľkou so svojím menom počas slávnostnej ceremónie 23. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest, 26. júna 2015 v Trenčianskych Tepliciach. Foto: TASR

Hlavnú úlohu svojrázneho inšpektora Zoltána Maxa stvárňuje Juraj Kukura. Jeho neskúseného partnera hrá český herec Róbert Hájek.

Bratislava 7. novembra (TASR) - Nový 13-dielny kriminálny seriál s názvom Inšpektor Max sa od soboty 5. novembra nakrúca v Bratislave. Hlavnú úlohu svojrázneho inšpektora Zoltána Maxa stvárňuje Juraj Kukura. Jeho neskúseného partnera hrá český herec Róbert Hájek. Seriál vzniká v koprodukcii Trigon Production, RTVS a Českej televízie (ČT). Autorom námetu je Juraj Kukura spoločne s Ivanom Hubačom. Scenár k seriálu napísali Laura Siváková-Paššová a Rastislav Boroš. Režisérom je Jiří Chlumský.

Inšpektor Max je slovenský kriminalista, ktorý sa pred rokmi odsťahoval do Čiech. Žije v Prahe a pracuje na pražskej kriminálke. Kriminálne prípady nepoznajú hranice, a tak sa mnohokrát dostáva na Slovensko, kde sa musí vyrovnať so svojou vlastnou minulosťou. Max je nezmieriteľný rebel a anarchista v úlohe kriminalistu. Neznáša autority a spoločenské pravidlá, nedokáže sa zmieriť so spoločenským systémom, v ktorom musí žiť. Zároveň je to starnúci chlap, ktorého vlastne nikto nepotrebuje, pretože všetci sa akosi zmierili so situáciou. Jeho cynický pohľad na svet však zmení smrť jeho bývalej milenky a najmä dcéra, ktorú nemal možnosť vychovávať. "Mám rád detektívky s hrdinami z mäsa a kostí. A Max je úplne obyčajný chlap, so svojimi chybami i neuskutočnenými snami. Na druhej strane má ale silné sociálne cítenie a ľudské nešťastie sa ho hlboko dotýka," uviedol k svojej seriálovej postave Juraj Kukura.

Podľa kreatívneho producenta ČT Jana Lekeša bude Inšpektor Max charakteristický výraznou ústrednou dvojicou detektívov. "Juraj Kukura ako inšpektor Max je človek, pre ktorého je sloboda nadovšetko a podľa toho vyzerá aj jeho osobný život a vyšetrovacie metódy. Jeho mladý parťák Filip sa mu snaží dorovnať. No jeho povaha je presne opačná, takže to nemá vôbec ľahké. Táto dvojica vnáša do príbehov humor, detektívne prípady zase napätie," doplnil s tým, že seriál ťaží z kontradikcie týchto polôh.

Na projekte Inšpektor Max sa pracuje už tri roky. Podľa slov producenta Patrika Pašša má ponúknuť divákovi iný, menej konvenčný pohľad na detektívku: "A musím povedať, že je to aj vďaka Jurajovi Kukurovi. Na vývoji postavy Zoltána Maxa pracuje od začiatku veľmi invenčne, trpezlivo a zápalisto." V seriáli sa vystrieda plejáda slovenských a českých hercov. Medzi nimi aj Ľubomír Paulovič, Tereza Brodská, Igor Bareš, Diana Mórová, Dušan Jamrich.

Štáb sa po nakrúcaní v Česku presunul začiatkom novembra na Slovensko a v decembri sa bude natáčať opäť v Česku. Druhá etapa nakrúcania je naplánovaná na marec až august budúceho roka.

TASR informovala Jana Motyčková, PR manažérka Trigon Production.