< sekcia Kultúra

Slovenská filharmónia pozýva na koncerty pre najmladších návštevníkov

Slovenská filharmónia a Slovenský filharmonický zbor Foto: Slovenská filharmónia/Ján Lukáš

Moderátor Martin Vanek predstaví troch slovenských skladateľov: Juraja Jartima, Martina Petríka a Mariána Kittnera.

Bratislava 28. novembra (TASR) - Slovenská filharmónia (SF) pozýva svojich najmladších návštevníkov na úvodnú Hudobnú akadémiu pre žiakov a Rodinný koncert pre všetky deti.

V piatok 29. novembra o 9.30 a 11.30 h sa uskutoční prvá Hudobná akadémia pre bratislavských a mimobratislavských školákov, ktorí sa v tejto koncertnej sezóne na podujatie prihlásili. Ako uviedla pre TASR tlačová tajomníčka SF Martina Tolstova, v piatok navštívi bratislavskú Redutu opäť 1400 žiakov.

Školákom, ktorí Hudobnú akadémiu nenavštevujú je určený prvý Rodinný koncert s rovnakým programom. Uskutoční sa v Redute v sobotu 30. novembra o 16.00 h.

Témou prvého koncertu je Skladateľ. Najmenší návštevníci SF sa dozvedia o ňom všetko. Moderátor Martin Vanek predstaví troch slovenských skladateľov: Juraja Jartima, Martina Petríka a Mariána Kittnera. Zaznie hudba, ktorú skomponovali, všetky skladby odznejú v premére.

Skladby Juraja Jartima, Martina Petríka a Mariána Kittnera budú interpretovať členovia Slovenského komorného orchestra s umeleckým vedúcim Ewaldom Danelom.