< sekcia Kultúra

Lady Gaga predstaví v auguste nový singel z pripravovaného albumu

Lady Gaga Foto: TASR/AP

Nový album speváčky Lady Gaga dostal názov Artpop a vychádza 11. novembra. Lady Gaga bola odjakživa veľkou inovátorkou, špeciálna tak bude aj distribúcia nového albumu.

Bratislava 31. júla (TASR) - Milióny fanúšikov Lady Gaga po celom svete už pomaly počítajú dni, keď táto americká speváčka vo svetovej premiére predstaví prvý singel z jej nového pripravovaného albumu. Ako prvú ochutnávku z novinkovej platne, ktorá vyjde na jeseň, bola vybraná skladba s názvom Applause. Singel bude mať svetovú premiéru v pondelok 19. augusta a len pár dní potom ho Lady Gaga zaspieva prvýkrát naživo. Stane sa tak počas slávnostného udeľovania cien MTV Video Music Awards 2013, ktoré sa bude konať 25. augusta v Barclay Center v Brooklyne.

Nový album speváčky Lady Gaga dostal názov Artpop a vychádza 11. novembra. Lady Gaga bola odjakživa veľkou inovátorkou, špeciálna tak bude aj distribúcia nového albumu. Okrem fyzickej a digitálnej verzie sa album k fanúšikom dostane aj formou novo vyvinutej špeciálnej aplikácie.

Rovnako výnimočná je aj celá doterajšia kariéra Lady Gaga. I keď sa v hudobnom priemysle pohybuje len pár rokov, radí sa medzi jednu z najúspešnejších speváčok poslednej dekády. Doposiaľ predala takmer 25 miliónov albumov a 65 miliónov singlov. Podľa čerstvo zverejnených informácií časopisu Forbes sa stala najviac zarábajúcou celebritou, mladšou ako tridsať rokov. Len za minulý rok si na svoje konto pripísala príjmy vo výške skoro osemdesiat miliónov dolárov.

TASR informovala promo manažérka spoločnosti Universal Music Veronika Dvorská.