< sekcia Kultúra

Lucia Šoralová zaspieva na šansónovom festivale v Bratislave

Lucia Šoralová. Foto: TASR/Pavol Funtál

Lucia Šoralová plánuje na jeseň turné po Českej republike.

Bratislava 18. júla (TASR) - Fanúšikov šansónu čaká v lete hudobná lahôdka. V centre Bratislavy si môžu užiť šansónový festival, hviezdou ktorého bude speváčka Lucia Šoralová. Lisztova záhrada na Klariskej ulici zažije 4. augusta spevácky výkon, energiu a dokonalý prejav speváčky, ktorú nazývajú budúcnosťou českého a slovenského šansónu.

Speváčka Lucia Šoralová má za sebou úspešné slovenské turné a cez leto stíha prácu aj oddych. Na filmovom festivale v Karlových Varoch spievala ako hosť besedy s hercami Pavlom Trávničkom a Ivanou Andrlovou. S kapelou La Alma si na pracovnom sústredení nacvičili repertoár na koncerty a letné akcie.

„Cez leto hrám na dvoch veľkých festivaloch - Sázava fest a Colours of Ostrava. Na Colours sa veľmi teším, lebo tam budem hrať po prvýkrát. V auguste sa teším na šansónový festival do Bratislavy, pretože to je môj jediný samostatný koncert na Slovensku počas leta,“ uviedla pre médiá Šoralová.

„Základom nášho repertoáru sú piesne z nového albumu O lásce, cti a kuráži, ktorý vznikol v spolupráci s Michalom Horáčkom. Okrem toho sa nevzdávam ani svojho starého repertoáru, teda presnejšie tej časti, ktorá korešponduje s tým súčasným. Keďže som vždy inklinovala k šansónu, tak to nie je problém. Okrem toho zahráme pár krásnych prevzatých skladieb, ktoré sme si osvojili, takže sú už ako naše,“ dodala speváčka.

Lucia Šoralová plánuje na jeseň turné po Českej republike. Na šnúru sa vyberie aj s kapelou La Alma, pre ktorú to bude prvé turné v histórii. Na koncertoch po slovenských mestách si Lucia vyslúžila ovácie a standing ovations, slovenskí fanúšikovia ju nechceli pustiť z pódia. Kritici Luciu Šoralovú právom označujú za pokračovateľku Hany Hegerovej a budúcnosť českého a slovenského šansónu.

Vstupenky na bratislavský koncert sú v predaji vo výstavnej sále na Michalskej ulici a pred koncertom priamo v Lisztovej záhrade na Klariskej ulici. TASR informovala Nora Krchňáková zo spoločnosti Propaganda House.