Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 22. jún 2024Meniny má Paulína
< sekcia Kultúra

Máj v Cinema City prinesie mix všetkých filmových žánrov

Ilustračné foto Foto: Cinema City

Na svoje si prídu milovníci akcie, sci-fi, erotiky aj populárnej hudby.

Bratislava 6. mája (OTS) - Na plátna Cinema City sa vracajú zvučné hviezdne mená. Májové premiéry odštartujú Ryan Gosling a Emily Blunt v komédii Kaskadér. Tešiť sa môžete aj na lenivého kocúra Garfielda, slávnu speváčku Amy Winehouse, ktorú si vo filme Back to Black zahrá Marisa Abela, a v neposlednom rade aj na herečku Anyu Taylor-Joy v akčnom sci-fi Furiosa: Mad Max Sága. Ak ste fanúšikom série 365, nenechajte si ujsť novinku Zakázaná túžba s talianskym krásavcom Simonom Susinnom.

Májové novinky si môžete vychutnať vo všetkých kinách Cinema City vo formáte 2D, ale aj v obľúbených formátoch SUPERSCREEN a 4DX. Nezabudnuteľný zážitok zo sledovania filmu budete mať aj vo VIP sálach v Cinema City Eurovea. Pred filmom vás čaká vynikajúca večera z teplého aj studeného bufetu, neobmedzený popcorn, nachos, čapované nápoje, káva, čaj aj zákusok. Potom sa už len pohodlne usadiť do kožených polohovateľných sedadiel a film sa môže začať. Ktorú májovú novinku by ste si chceli pozrieť?


Do kín Cinema City sa vracia Ryan Gosling v novej akčnej komédii Kaskadér a sekundovať mu bude šarmantná Emily Blunt. Kaskadér Colt Seavers (Ryan Gosling) už má svoje najlepšie časy za sebou. Býval hviezdou vo svojom odbore, kým sa počas jednej mimoriadne náročnej akčnej scény nezranil. Nekontrolovaný pád z veľkej výšky zanechal Colta s poraneným telom a egom. Rozhodol sa dať filmovému priemyslu definitívne zbohom, dokonca kvôli tomu dal kopačky krásnej a nádejnej režisérke Jody (Emily Blunt). Po tom, čo pred rokom opustil túto branžu, aby sa sústredil na svoje fyzické aj duševné zdravie, je povolaný späť do služby, robiť dabléra akčnej hviezdy Toma Rydera (Aaron Taylor-Johnson) v pripravovanom sci-fi filme, ktorý režíruje jeho bývalá. Keď sa však hviezda megarozpočtového filmu stratí, hrozí zrušenie natáčania. Zatiaľ čo bezohľadná producentka filmu (držiteľka Emmy Hannah Waddingham; Ted Lasso) manévruje tak, aby zmiznutie hviezdy zostalo pred štúdiom a médiami utajené, Colt predvádza najškandalóznejšie kaskadérske kúsky filmu, a zároveň sa snaží (s malým úspechom) očariť Jody, aby sa mu vrátila do priazne. No ako sa záhada okolo zmiznutej hviezdy prehlbuje, Colt sa ocitne v pasci zlovestného zločineckého sprisahania, ktoré ho privedie na pokraj pádu nebezpečnejšieho než akýkoľvek kaskadérsky kúsok.To všetko prevráti Coltove životné priority naruby. Uvedomí si, že svet filmu mu strašne chýba, že režisérka Jody je jeho životnou láskou, a že ak sa mu nepodarí nájsť hviezdu jej filmu živú a schopnú pracovať, môže to zničiť jej kariéru. Na jedného obyčajného kaskadéra je to celkom slušný náklad. Pretože ako hovorí: “Nie som hrdina, som len dablér.” Nenechajte si ujsť skvelé kaskadérske kúsky vo všetkých kinách Cinema City od 2. mája a v obľúbených formátoch 4DX a SUPERSCREEN v Cinema City Aupark.


Premiéra čaká aj dokumentárny film o Petrovi Jandovi, Django. Prezývku Django dostal Peter Janda pri koncertovaní vo Francúzsku v šesťdesiatom ôsmom roku. Francúzi jeho meno stále komolili a oslovovali ho "Žambon", čo je šunka, "Žanda" alebo "Žamon". Až mu bubeník Ján Antonín Pacák začal hovoriť Django podľa slávneho francúzskeho jazzového gitaristu menom Jean "Django" Reinhardt, ktorý je Petrov veľký vzor. Český rockový spevák Petr Janda, frontman skupiny Olympic, skladateľ a gitarista, jedna z najväčších legiend v histórii českej populárnej hudby, oslávil v máji roku 2022 svoje osemdesiate narodeniny a koncom toho istého roku šesťdesiate výročie svojej kapely Olympic. V rámci dvojitého jubilea vznikol celovečerný dokumentárny film o mimoriadnom muzikantovi a otcovi štyroch dcér. Režisérka Olga Malířová Špátová vytvorila pútavý príbeh o láske k hudbe, o posadnutosti a zápale, o skladaní a hraní. O krásach a trápeniach, ktoré prináša tvorba a muzikantský život. O bolestiach zo strát svojich milovaných a aj blízkych priateľov. O pochybeniach a slabostiach v čase normalizácie, ktorá hádzala bigbeatovej hudbe a kultúre polená pod nohy. Film o láske a priateľstve. O otcovstve, ktoré je pre neho dnes tým hlavným zmyslom, prečo žiť. Novinku Django uvidíte v kinách Cinema City od 2. mája.


Do kín sa iba na dva týždne vracia Sloní muž v novej 4K digitálne reštaurovanej verzii. Slávny film režiséra Davida Lyncha na motívy skutočných udalostí dostal osem nominácií na Oscara, získal skvelé ohlasy u divákov i kritikov a celospoločensky poukázal na predpojatosť voči odlišným ľuďom. Mladý lekár Frederick Treves (Anthony Hopkins) nachádza v kabaretnom cirkuse viktoriánskeho Londýna telesne silne deformovaného muža. Volá sa John Merrick (John Hurt) a je predurčený na degradovaný život ako cirkusová atrakcia. Treves v ňom cez jeho desivý handicap vidí inteligentného a citlivého človeka. Hoci Merricka nemožno vyliečiť, pokúša sa ho Treves zachrániť z biedy a dopriať mu plnohodnotný a dôstojný život. Sloní muž sa na plátna Cinema City vracia už 2. mája.


Príďte si do kina užiť Prázdniny s broučkem. Tento rok sa pôjde k moru v štýlovom obytnom aute! Natešená foodblogerka Monika si už plánuje, ako z čerstvých rýb, kalamárov a kreviet nakúpených na chorvátskom trhu nakrúti špeciálnu jadranskú epizódu, jej muž Honza sa zasa vidí na pláži s fľašou oroseného piva, kým deti zabavia animačné programy. No sotva sa vydajú na cestu, prichádza jeden karambol za druhým. Nič však nemôže prekaziť ich dovolenku! Bára Poláková a Lukáš Príkazký sa vydávajú do Chorvátska s karavanom. A nielen takým hocijakým! Nečakané dedičstvo im prihrá karavan, ktorý sa odjakživa volá Brouček. A Jadran sa zdá byť na dosah... Cestou ich však čaká množstvo prekvapení a nečakaných zážitkov, s ktorými nepočítali. Českú komédiu Prázdniny s broučkem si môžete vychutnať na plátnach Cinema City už od 2. mája.


Obľúbený oranžový kocúr Garfield je späť! Neznáša pondelky a miluje lasagne a šlofík. Obľúbený oranžový kocúr Garfield sa vracia v novej animovanej komédii! Keď sa na scéne objaví jeho stratený otec Vic, Garfield sa rozhodne vydať sa s ním na dobrodružstvo. Čoskoro však zistí, že jeho otec má tajomstvo, ktoré prinesie lavínu vtipných situácii. Aké dobrodružstvá čakajú na Garfielda uvidíte v Garfield vo filme od 2. mája. Novinku si môžete vychutnať v tradičnom 2D, vo formáte 4DX a SUPERSCREEN v Cinema City Aupark a vo VIP v Cinema City Eurovea.


Film Kráľovstvo planéty opíc od filmového štúdia 20th Century Studios prináša úplne nový akčný, dobrodružný príbeh. Režisér Wes Ball vdýchne nový život legendárnej, epickej franšíze, ktorá sa tentokrát bude odohrávať niekoľko generácií v budúcnosti po Caesarovej vláde, v ktorej opice dominujú a ľudská populácia sa zmenšila a žije v ústraní a v tieni opičej civilizácie. Avšak, nový tyranský opičí vodca buduje svoju ríšu tak drsne a totalitne, že jeden odvážny opičí samec podnikne strastiplnú cestu, ktorá ho prinúti spochybniť všetko, čo vedel o minulosti a urobiť rozhodnutia, ktoré určia budúcnosť opíc a ľudoopov. Kráľovstvo planéty opíc vstúpi do kín Cinema City exkluzívne 9. mája. Vychutnať si ho môžete aj vo formátoch 4DX a SUPERSCREEN v Cinema City Aupark.


Májové hororové premiéry odštartuje film Tarot: Karty smrti. Keď partia priateľov poruší základné pravidlo veštenia z kariet a pri vykladaní budúcnosti použijú karty niekoho iného, nevedomky vypustia zlo prebývajúce v prekliatych tarotových kartách. Postupne sa ocitajú zoči-voči svojmu vyveštenému osudu a stávajú sa obeťami desivých výjavov z diabolských kariet. Podarí sa im túto hrozbu poraziť – alebo aspoň prežiť? To uvidíte v kinách Cinema City už 9. mája.


Nenechajte si ujsť ani životopisný film Back to Black o živote speváčky Amy Winehouse. Život a kariéru Amy Winehouse (Marisa Abel) zásadne ovplyvnili dvaja ľudia. Prvou bola jej babička Cynthia (Leslie Manville), svojrázna, oduševnená a originálna žena, ktorá jej odovzdala svoju živočíšnu povahu, lásku k džezu, túžbu ísť vždy svojou cestou a nerobiť kompromisy. Druhým človekom bol jej priateľ Blake (Jack O’Connell) a život s ním bol ako jazda na šialenej horskej dráhe, počas ktorej Amy prepadla viacerým závislostiam. Paradoxne, v najťažšom období svojho života, keď prišla o obe tieto opory (jej stará mama zomrela na rakovinu pľúc a s Blakeom sa rozišli), nahrala svoj zásadný album Back to Black, ktorý patrí k tomu najlepšiemu, čo v hudbe 21. storočia doteraz vzniklo. Amy sa vďaka nemu stala superhviezdou, dala sa opäť dokopy s Blakeom. Ale celosvetová pozornosť, ktorej sa jej dostávalo, nemala u tohto možno až príliš krehkého dievčaťa šancu, hoci sa o to snažila a takmer sa jej to podarilo. Viac uvidíte v kinách Cinema City už 16. mája.


V Cinema City bude poriadne horúco. Do kín totiž prichádza romantická dráma Zakázaná túžba v hlavnej úlohe s talianskym hercom Simonom Susinnom, ktorého si pamätáme zo série 365. Smie sa zrelá žena bláznivo zamilovať a vrhnúť sa do víru vášne? Môže si atraktívny mladý muž vybrať staršiu partnerku, ktorá mu dodá nehu a blízkosť, ktorá mu tak chýbala? Olga (Magdalena Boczarska) je o pätnásť rokov staršia ako Max (Simone Susinna). Ona je úspešná žena s vybudovanou kariérou a postavením a matka mladej dospelej dcéry, on je atraktívny mladý muž, ktorý žije naplno a využíva každú chvíľu. Osud ich spojil a zaplietol do vášnivého vzťahu, ktorý bude musieť odolať viacerým nástrahám. Či ich vzťah odolá všetkým prekážkam, uvidíte v kinách Cinema City už 16. mája.


Na májové plátna zavíta aj pokračovanie série Mad Max s názvom FURIOSA.
Keď svet padol, mladá Furiosa je vytrhnutá zo Zeleného miesta mnohých matiek a padne do rúk veľkej motorkárskej skupiny vedenej Warlordom Dementom. Prechádzajúc cez Pustinu narazia na Citadelu, ktorej predsedá Immortan Joe. Kým dvaja Tyrani bojujú o nadvládu, Furiosa musí prežiť mnohé skúšky, aby našla cestu domov. Akčné sci-fi FURIOSA: MAD MAX SÁGA uvidíte v kinách Cinema City od 23. mája. Pre ešte lepší filmový zážitok odporúčame vychutnať si film vo formátoch 4DX a SUPERSCREEN v Cinema City Aupark.

V pondelok, 20. mája, budeme v kinách Cinema City pokračovať aj sérii premietaní animovaných filmov od štúdia Ghibli. Tentoraz si pripomenieme film Z makovej hôrky. Píše sa rok 1963, Japonsko sa chystá na organizovanie olympijských hier, a konečne sa namiesto k pohnutej minulosti obracia v ústrety nádeji a zmenám budúcnosti. Na strednej škole v prístavnom meste Jokohama sa ale skupina študentov usiluje o záchranu jedného konkrétneho kusu minulosti. Snaha zachovať starú budovu, kde našli útočisko študentské kluby, zvedie dohromady aj dievča Umi a jej spolužiaka Šuna. Ich vlastná minulosť ale skrýva tajomstvo, ktoré zásadne ovplyvní ich rozvíjajúci sa vzťah. Réžie emocionálne košatého filmu sa ujal majstrov syn Goró Mijazaki, ktorému sa vďaka pestrofarebnej retro štylizácii a životom pulzujúcej animácii podarilo okúzľujúcim spôsobom evokovať krásy ústredného prímorského mesta, aj vystihnúť podmanivé tempo dávno minulej doby.


Vezmite do kina celú rodinu už 30. mája a zabavte sa spoločne na komédii Imaginárni priatelia. Imaginárni priatelia z nášho detstva sú medzi nami, ale nikto ich nevidí. A predsa sa nájde dievčatko, ktoré zistí, že má superschopnosť – vidí imaginárnych priateľov každého z nás. Spolu so svojím trochu bláznivým susedom sa vydá na magické dobrodružstvo, aby spojila zabudnutých ..IP-ov s ich deťmi. Podarí sa jej to? Uvidíte na plátnach Cinema City.