< sekcia Kultúra

Majk Spirit uvedie svoje najnovšie DVD na filmovom plátne

Majk Spirit Foto: TASR/Michal Svítok

Fanúšikovia rapera tak DVD, ktoré vzniklo počas bratislavského krstu albumu Nový človek, uvidia po prvý raz v kine, TASR informoval Dodo Mikláš z ACCES Production.

Bratislava 18. apríla (TASR) - Hip-hopová hviezda Majk Spirit, ktorý sa v posledných mesiacoch stal fenoménom slovenskej hudobnej scény, odpremiéruje svoje najnovšie DVD na filmovom plátne. Fanúšikovia rapera tak DVD, ktoré vzniklo počas bratislavského krstu albumu Nový človek, uvidia po prvý raz v kine, TASR informoval Dodo Mikláš z ACCES Production.

Koncert a krst, ktorý bol vysielaný aj online na obľúbenej sociálnej sieti, videlo viac ako 10.000 ľudí, na internete ho však nie je možné nájsť v žiadnom archíve. Udalosť, ktorá bola označená za hip-hopovú akciu roka, sa tak dostala na DVD. Nosič ponúka autentický záznam so všetkým podstatným, čo sa počas krstu udialo. "Teší ma záujem o moju hudbu a fanúšikom chcem dopriať možnosť vidieť celý koncert aj u nich doma v obývačke. Tí najvernejší a najväčší fanúšikovia môžu toto DVD vidieť ako prví počas kinopremiéry v utorok 24. apríla," povedal držiteľ ocenenia Slávik 2011 v kategóriách Objav roka a Najlepší videoklip.

Krst albumu Nový človek bol snímaný a vysielaný online kvalitnou kamerovou technikou a najprofesionálnejším prenosovým vozom. V rámci neho vystúpila slovenská hip-hopová špička ako Rytmus, Ego, H16, DJ Vec a ďalší, ale aj Samuel Tomeček s kapelou Milkshejk či tanečná skupina Ladylicious.

Súčasťou kinopremiéry v jednej z kinosál najväčšieho petržalského nákupného centra bude aj krst tohto DVD, na ktorom sa zúčastnia všetci účinkujúci. "Kto sa stane kmotrom najnovšieho 'dieťaťa' Majka Spirita zatiaľ zostáva prekvapením," dodal Mikláš.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.