< sekcia Kultúra

Marika Gombitová naspieva titulnú pieseň k novej filmovej rozprávke

V roku 1956 sa narodila MARIKA GOMBITOVÁ, speváčka a skladateľka. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Kráľovná slovenskej pop-music Marika Gombitová naspieva titulnú pieseň k novej filmovej rozprávke Sedem zhavranelých bratov. Text piesne napísal Kamil Peteraj a hudbu zložil Vašo Patejdl.

Bratislava 22. apríla (TASR) - Kráľovná slovenskej pop-music Marika Gombitová naspieva titulnú pieseň k novej filmovej rozprávke Sedem zhavranelých bratov. Text piesne napísal Kamil Peteraj a hudbu zložil Vašo Patejdl. V utorok večer (21. 4.) si Gombitovej fanúšikovia mohli prečítať na jej oficiálnej fanpage na Facebooku speváčkino definitívne vyjadrenie. Potvrdila v ňom, že budúci týždeň nahráva ústrednú pesničku v slovensko-českej rozprávke Sedem zhavranelých bratov režisérky Alice Nellis. "Veľmi sa na túto prácu teším, držte mi palce," požiadala svojich fanúšikov Marika.

Nová slovensko-česká rozprávka na motívy Pavla Dobšinského príde do slovenských kín 28. mája. Hudbu k filmu nahrával počas druhého aprílového víkendu Symfonický orchester Slovenského rozhlasu pod dirigentskou taktovkou Antona Popoviča za účasti jej autora, skladateľa Vaša Patejdla.

Sedem zhavranelých bratov ponúka veľké mená nielen v tíme tvorcov, ale aj hercov. Diváci budú mať možnosť vidieť v hlavných úlohách Marthu Issovú, Janu Oľhovú, Mariána Geišberga, Sabinu Remundovú, ale aj Mira Nogu či Csongora Cassaia.

TASR informovala za tvorcov filmovej novinky Eva Gažová.