Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 25. február 2024Meniny má Frederik a Frederika
< sekcia Kultúra

Matica slovenská si pripomenula 77. výročie smrti Andreja Hlinku

Andrej Hlinka Foto: TASR/archív

Pietna spomienka sa konala v ružinovskom parku, ktorý nesie Hlinkovo meno.

Bratislava 16. augusta (TASR) – Matica slovenská v spolupráci s mestskou časťou Bratislava – Ružinov a ďalšími partnermi si dnes spolu s desiatkami obyvateľov Bratislavy pripomenuli 77. výročie smrti Andreja Hlinku. Pietna spomienka sa konala v ružinovskom parku, ktorý nesie Hlinkovo meno.

Predseda Matice slovenskej Marián Tkáč poukázal najmä na duchovnú silu a odvahu Andreja Hlinku bojovať za práva Slovákov aj za cenu vlastného strádania, ba dokonca aj väzenia. Odkaz pre súčasných politikov v osobe A. Hlinku spočíva podľa predsedu MS predovšetkým v jeho otvorenosti a čitateľnosti pre ľudí. „Mali by sme hovoriť jasne. Áno, áno, nie, nie. Toto národu prospeje, toto mu škodí. Nemali by sme sa báť, nemali by sme mať hlavu v piesku. A niekedy riskovať aj svoj osobný život a pohodlie za cenu, že chceme pre odkázané sociálne vrstvy, pre národ len to, čo mu patrí“, uviedol Marián Tkáč.

Pietnu spomienku na Andreja Hlinku pri príležitosti 77. výročia od jeho smrti ukončí dnes podvečer svätá omša v Kostole sv. Vincenta de Paul v Ružinove, ktorú bude celebrovať biskup František Rábek.