< sekcia Kultúra

RTVS uvádza do kín nový koprodukčný film

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Michal Svítok

Film vymyslela, zrežírovala a produkovala rodina Staviarskych z Prešova.

Bratislava 15.júla (TASR) – Romantická komédia Loli paradička získala na júnovom festivale Art Film Fest v Košiciach divácku cenu za najlepší celovečerný film. Koproducentom filmu je RTVS a do kín prichádza 18. júla. TASR o tom informovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

Film vymyslela, zrežírovala a produkovala rodina Staviarskych z Prešova. „Bola to aj RTVS, vďaka ktorej sme mohli tento film dokončiť. Po minuloročnom krátkom predstavení rozpracovanej Loli paradičky na Art Film Feste vyvinulo košické štúdio RTVS iniciatívu a RTVS vstúpila do koprodukcie. Sme radi, že sa Loli paradička mohla takto narodiť a začať svoju životnú cestu. Veľmi si tento pekný štart i ocenenie vážime,“ konštatovala producentka filmu Marka Staviarska.

Hlavným kameramanom filmu bol dlhoročný kameraman košického štúdia Ľubor Marko. V priestoroch košického štúdia sa nahrávala aj titulná pieseň v podaní Ľudovej hudby Štefana Cínu. „Veľmi ma teší, že generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník rozhodol o koprodukčnom vstupe, takže Štúdio RTVS Košice mohlo byť v pravej chvíli na pravom mieste a filmu pomôcť,“ poznamenal výkonný riaditeľ košického štúdia RTVS Jozef Puchala.