< sekcia Kultúra

Mesiac slovenskej kultúry vo Francúzsku otvorí Janoska Ensemble

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Okrem vystúpenia skupiny, ktorá spája klasiku, filmovú hudbu, džez i pop, ponúkne program prezentáciu súčasného slovenského umenia, pričom najväčšie zastúpenie majú výstavy vizuálnej tvorby.

Bratislava/Paríž 8. júna (TASR) – Koncertom zoskupenia Janoska Ensemble v parížskom chráme La Madelaine sa v stredu (9. 6.) večer oficiálne začína Mesiac slovenskej kultúry vo Francúzsku. Informuje o tom a sériu kultúrnych podujatí približuje Slovenský inštitút v Paríži.

Okrem vystúpenia skupiny, ktorá spája klasiku, filmovú hudbu, džez i pop, ponúkne program prezentáciu súčasného slovenského umenia, pričom najväčšie zastúpenie majú výstavy vizuálnej tvorby. Ich miestom bude Paríž, ale i Marseille, kde sa napríklad uskutoční výstava fotografií Márie Švarbovej, ktorá zachytila druhé najväčšie francúzske mesto optikou vzdávajúcou hold architektovi Le Corbusierovi, ktorý sa v Marseille narodil.

Mesiac slovenskej kultúry vo Francúzsku prinesie aj participáciu slovenského filmového menia na medzinárodnom festivale v Aubagne i literárny večer so spisovateľom Marekom Vadasom, ktorý s uskutoční prostredníctvom aplikácie Zoom.