Quantcast
< sekcia Kultúra

ZEMPLÍNSKE SLÁVNOSTI: Michalovce ožijú folklórom

Ilustračná snímka. Foto: TASR Lukáš Grinaj

V programe vystúpia spevácka skupina Hnojňaňe z Mihaľovec, detský folklórny súbor Zemplínik oslavujúci 50. výročie, spevák Ľudovít Džubák s ľudovou hudbou Chemlon a ďalší.

Michalovce 12. augusta (TASR) - Folklórom a tradíciami ožijú v piatok a sobotu (13. 8.) Michalovce. Pred mestským úradom sa konajú Zemplínske slávnosti, 62. ročník folklórneho festivalu spevu a tanca.

Ako informovala radnica mesta, piatkové otvorenie o 16.00 h sa bude niesť v znamení programu Vitajte na Zemplínskych slávnostiach a vystúpia v ňom domáce kolektívy a jednotlivci z Michaloviec a okolia. Následne sa predstavia ďalšie skupiny a folklórne súbory Orgonina z Vranova nad Topľou a Svojina z Michaloviec.

Festival s vystúpeniami na pódiu bude pokračovať v sobotu od 13.30 h, otvorenie druhého dňa bude o 16.00 h. V programe vystúpia spevácka skupina Hnojňaňe z Mihaľovec, detský folklórny súbor Zemplínik oslavujúci 50. výročie, spevák Ľudovít Džubák s ľudovou hudbou Chemlon a ďalší. V programe Na valaľe bude nasledovať folklórny súbor Chemlon z Humenného.

"Šesťdesiaty druhý ročník Zemplínskych slávností ukončí michalovský folklórny súbor so 65-ročnou históriou. Folklórny súbor Zemplín vystúpi o 21.00 h," informovala Adela Kalaninová z odboru komunikácie, marketingu a kultúry mestského úradu.