Quantcast
< sekcia Kultúra

Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku prináša tvorbu A. Duncsáka

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Attila Duncsák je od roku 2014 členom Spolku maďarských tvorivých umelcov na Slovensku.

Bratislava 4. novembra (TASR) - Umeleckú tvorbu výtvarníka Attilu Duncsáka predstavuje výstava s názvom Evokácia inštalovaná v priestoroch Brämerovej kúrie Slovenského národného múzea (SNM) – Múzea kultúry Maďarov na Slovensku.

Vystavené diela vznikli v rôznych obdobiach tvorby Attilu Duncsáka. "Čomu nasvedčujú aj štýlové rozdiely, takže o tomto výbere možno povedať, že je trochu eklektický. Väčšina jeho obrazov sú figurálne kompozície, ale často experimentuje aj s technikou koláže," predstavuje kurátor výstavy Arnold Feke umelca, ktorý pracuje s akrylovými temperami, maľuje najmä na drevovláknitú dosku.

Attila Duncsák je od roku 2014 členom Spolku maďarských tvorivých umelcov na Slovensku. Mal niekoľko samostatných výstav v Užhorode, Košiciach, Prahe, Bratislave, Dunajskej Strede, Komárne, Budapešti, Debrecíne a Győri. Zúčastnil sa tiež na kolektívnych výstavách napríklad v Moskve, Petrohrade a Kyjeve, vo Francúzsku v Saint Micheli, Hirsone a Bessane, na ostrove Tenerife, v holandskom Gorincheme, v Maďarskej národnej galérii či na Maďarskej akadémii v Ríme.

Výstava potrvá do 31. januára 2022.