Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 23. jún 2024Meniny má Sidónia
< sekcia Kultúra

Múzeum mincí a medailí pozýva na stretnutie s kurátorom J. Hirčákom

Na archívnej snímke Múzeum mincí a medailí v Kremnici. Foto: TASR Ján Krošlák

Juraj Hirčák vyštudoval odbor História na Filozofickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave v roku 2014, uviedlo múzeum.

Kremnica 3. mája (TASR) - Sté výročie návštevy prezidenta T. G. Masaryka v Kremnickej mincovni bude témou stretnutia s kurátorom kremnického NBS - Múzea mincí a medailí Jurajom Hirčákom, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 9. mája o 16.00 h. TASR o tom informovalo NBS - Múzeum mincí a medailí v Kremnici.

"Juraj Hirčák vyštudoval odbor História na Filozofickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave v roku 2014. V súčasnosti je externým doktorandom v Historickom ústave Slovenskej akadémie vied. V NBS - Múzeu mincí a medailí pracuje od júla 2023," uviedlo múzeum.

Predmetom jeho výskumu je medailérska produkcia kremnickej mincovne, jej dejiny a v širšom zábere problematika historickej dokumentačnej funkcie tohto druhu prameňov. Je autorom viacerých odborných štúdií, článkov, recenzií a popularizačných prác.

"Témou tretieho stretnutia s kurátorom bude sté výročie návštevy prezidenta T. G. Masaryka v kremnickej mincovni. A keďže Juraj v minulosti pôsobil ako archivár kremnickej mincovne, jeho pohľad na tému je mimoriadne hlboký," dodali múzejníci.