< sekcia Kultúra

Muzikál Mamma Mia! sa vo februári 2019 predstaví na východe Slovenska

Na snímke zľava herečky Katarína Hasprová, Mirka Drínová a Romana Dang Van počas tlačovej konferencie k premiére muzikálu Mamma mia! na scéne divadla Nová scéna v Bratislave 7. novembra 2017 Foto: TASR/Daniel Veselský

Diváci sa tak môžu tešiť na známe hity legendárnej skupiny ABBA.

Bratislava 7. júna (TASR) - Slovenská verzia svetoznámeho muzikálu Mamma Mia! opustí vo februári budúceho roka domovské javisko Divadla Nová scény (DNS) a vycestuje za divákmi na východnom Slovensku. Muzikálový hit, ktorý je od premiéry 10. novembra 2017 stále vypredaný a doteraz ho videlo viac ako 25.000 divákov, zamieri v roku 2019 do Popradu (20. 2.), Bardejova (23. 2.), Prešova (27. 2.) a Michaloviec (2. 3.).

Diváci sa tak môžu tešiť na známe hity legendárnej skupiny ABBA, romantický i vtipný príbeh lásky dvoch generácií a skvelé herecké a spevácke výkony Kataríny Hasprovej a Sone Norisovej v postave Donny, ako aj Sisy Sklovskej, Jany Hubinskej, Zuzany Vačkovej, Petra Kočiša, Róberta Haláka, Marcela Ochráneka, Martina Kaprálika, Pavla Plevčíka, ale aj mladej hereckej generácie Mirky Drínovej, Romany Dang Van, Patrika Vyskočila a Dáriusa Kočiho.

Muzikál Mamma Mia! predstavuje celosvetový divadelný fenomén a obrovský divácky úspech. Hral a hrá sa vo vyše štyridsiatich krajinách na všetkých kontinentoch a potešil už vyše 56 miliónov divákov na celom svete. Každý deň sa po celej zemeguli odohrá minimálne sedem predstavení najmenej na troch kontinentoch.

S úspechom slovenskej divadelnej verzie muzikálu je spokojná aj generálna riaditeľka DNS Ingrid Fašiangová: „Teší nás, že jednu z úspešných inscenácií Divadla Nová scéna  môžeme uviesť pre divákov, pre ktorých je cesta k nám, do Bratislavy, vzdialená. Muzikál Mamma Mia! je symbióza vynikajúcich profesionálnych výkonov, realizačného stvárnenia a skvelých pesničiek v sprievode živého orchestra. Preto veríme, že počas budúcej zimy prinesieme na východné Slovensko aj kus letnej atmosféry a relaxu.“

Muzikál obsahuje všetky nesmrteľné hudobné hity skupiny ABBA, sú nimi Mamma Mia, Waterloo, Money Money Money, Dancing Queen, The Winner Takes It All aj ďalšie, ktoré sú prepojené dojímavým a vtipným dejom. Dvadsaťročná Sofia, v snahe zistiť, kto je jej otcom, oživí minulosť svojej slobodnej matky Donny a bez jej vedomia pozve na grécky ostrov na svoju svadbu troch potenciálnych otcov, s ktorými jej mama zažila pred 20 rokmi horúce chvíle. V hlavej úlohe Donny alternujú Soňa Norisová a Katarína Hasprová, pre ktorú je to výnimočná herecká i spevácka skúsenosť.

„Som veľmi šťastná, že môžem hrať postavu Donny. Skĺbili sa v nej všetky možné herecké polohy, má v sebe ľahkosť a humor, môžem sa v nej vyblázniť, v druhej časti môžem prejaviť hlbšie emócie vo vážnejších a vypätejších situáciách. Verím, že známy song The Winner Takes It All je zážitkom nielen pre mňa, ale aj pre divákov, ktorí ma už zaň odmenili aj standing ovation počas predstavenia. Veľmi sa už teším na divákov na východnom Slovensku, som presvedčená, že aj im spolu s kolegami prinesieme kus dobrého divadla,“ uviedla speváčka.

Muzikál preslávila aj jeho filmová verzia s Meryl Streepovou v hlavnej ženskej úlohe Donny, Pierceom Brosnanom v úlohe Sama, Colinom Firthom ako Harrym, Julie Waltersovej v postave Rosie, z neznámej Amandy Sayfriedovej v postave Sofie urobila filmovú hviezdu. DVD s filmom Mamma Mia je najpredávanejším DVD všetkých čias.

„Je dobré, ak divadlo v dnešných zložitých časoch prichádza k ľuďom s pozitívnou energiou. Rozdáva im humor, radosť, smiech, dobrú náladu, optimizmus, muzikál Mamma Mia! vie zaujať svojou emocionalitou, silným príbehom a postavami, s ktorými sa diváci dokážu stotožniť,“ doplnil režisér muzikálu Svetozár Sprušanský.

Vstupenky na muzikálové turné sú už v predaji v sieti Ticketportal. TASR informovala PR manažérka Divadla Nová scéna Zuzana Šebestová.