< sekcia Kultúra

Muzikál Once dostal 11 nominácií na americké divadelné ceny Tony

Ilustračné foto Foto: YOUTUBE

Film o pouličnej predavačke kvetín a írskom hudobníkovi priniesol Irglovej a Hansardovi v roku 2008 prestížneho Oscara za najlepšiu filmovú pieseň - Falling Slowly.

New York 2. mája (TASR) - Broadwayský muzikál Once, ktorý vznikol podľa rovnomenného kultového hudobného filmu (2006) s českou hudobníčkou Markétou Irglovou a Írom Glenom Hansardom, pozbieral v noci nadnes najviac nominácií na prestížne americké divadelné ceny Tony. Úspešný muzikál môže na slávnostnom vyhlasovaní cien 10. júna získať až 11 ocenení - za najlepší muzikál, réžiu, muzikálovú choreografiu, libreto, herca a herečku v hlavných úlohách, herečku vo vedľajšej úlohe, výpravu, scénografiu, osvetlenie a ozvučenie.

Film o pouličnej predavačke kvetín a írskom hudobníkovi priniesol Irglovej a Hansardovi v roku 2008 prestížneho Oscara za najlepšiu filmovú pieseň - Falling Slowly.Dva muzikály s Gerschwinovými piesňami Porgy and Bess a džezové predstavenie Nice Work If You Can Get It dostali po 10 nominácií.

Deväť nominácií získala divadelná adaptácia detskej knihy nazvaná Peter and the Starcatcher a sedem nominácií má nové uvedenie hry Arthura Millera Smrť obchodného cestujúceho režiséra Mikea Nichola.