Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 25. február 2024Meniny má Frederik a Frederika
< sekcia Kultúra

Na Art Film Feste premietnu režisérsky debut herečky Angeliny Jolie

Herečka Angelina Jolieová počas rozhovoru pre agentúru AP v Sarajeve v stredu 15. februára 2012 , deň po sarajevskej premiére jej režijného debutu V krajine krvi a medu. Foto: TASR/AP

Snímka Angeliny Jolie V krajine krvi a medu bola nominovaná na Zlatý glóbus a v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne sa predstaví v sekcii Okolo sveta.

Trenčianske Teplice/Trenčín 30. mája (TASR) – Jedným z bonbónikov svetovej filmovej kinematografie, ktorý si budú môcť vychutnať diváci na jubilejnom 20. ročníku medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest (16. – 23. 6.), bude režijný debut herečky Angeliny Jolie.

TASR o tom informovala PR manažérka agentúry Forza Zuzana Čižmáriková.

„Art Film Festu sa podarilo získať režijný debut hollywoodskej hereckej hviezdy Angeliny Jolie V krajine krvi a medu. Silný dramatický príbeh sleduje, ako vojna ovplyvňuje morálku a emócie ľudí. Danijel a Ajla sú milenci, juhoslovanská vojna ich však rozdelí. Danijel slúži ako dôstojník v srbsko-bosnianskej armáde, Ajla sa ukrýva pred brutálnymi nepriateľmi. Milenci sa opäť stretávajú, keď Danijel velí jednotke, ktorá Ajlu odvlečie do zajateckého tábora,“ uviedla Čižmáriková s tým, že snímka bola nominovaná na Zlatý glóbus a v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne sa predstaví v sekcii Okolo sveta.

Medzi ďalšie lákadlá sekcie Okolo sveta patrí podľa nej aj kanadská snímka Pán Lazhar, ktorá bola nominovaná na Oscara v kategórii najlepší zahraničný film a získala ocenenie ako najlepší kanadský film. Vyzdvihnúť možno aj najnovší film uznávanej hongkongskej režisérky Ann Hui, ktorá bola členkou poroty Art Film Festu v roku 2010. Jej snímka Jednoduchý život získala na festivale v Benátkach viacero ocenení, medzi nimi aj Volpiho pohár pre najlepšiu herečku.

„Art Film Fest uvedie v sekcii Okolo sveta aj americký príbeh stárnuceho rockera, pokúšajúceho sa získať druhú šancu vo filme Kalifornské sólo. Argentínska kriminálna dráma A mačka zmizne zas ukáže manželský pár, ktorých duševné zdravie sa prepadáva. Čínsko-francúzsky film Láska a modriny je aj o divokej, nespútanej láske, ktorá je schopná učiteľku z Pekingu a robotníka z Paríža posilniť a zbúrať kultúrne a sociálne bariéry. Americká snímka Tmavý kôň ukáže portrét vyše 30-ročného muža s detskou dušou, ktorý je najradšej vo svojej detskej izbe a nedokáže fungovať v dospelom svete,“ stručne predstavila niektoré filmy v sekcii Čižmáriková.