< sekcia Kultúra

Na BeeFree zahrajú dídžeji Lovetone z Fínska a Juventa z Holandska

Juventa Foto: Koolfabrik

Dejiskom jubilejného ročníka jedinečného podujatia bude spomenuté letisko Trenčín, kam sa akcia sťahuje z Piešťan.

Bratislava 9. júla (TERAZ.sk) - Na festivale BeeFree, ktorý sa bude konať 26. a 27. júla 2013 na letisku v Trenčíne, sa okrem viac ako 150 domácich dídžejov predstavia aj dvaja producenti zo zahraničia. Z Fínska pricestuje na Slovensko dídžej Lovetone. Ten je odpoveďou na švédske EDM hviezdy, ktoré zapĺňajú kluby na celom svete. Lovetone v rodnej krajine spolupracoval s menami ako Heikki L alebo Turismo. O jeho aktuálnom progrese a ambícii presadiť sa aj mimo Fínska svedčí fakt, že sa upísal labelu Flamingo Recordings holandskej superstar Fedde Le Granda. Ukážky z jeho tvorby sú dostupné na webovej stránke https://soundcloud.com/lovetonemusic.

Lovetone
Foto: Koolfabrik
Na BeeFree, ktorý je najväčšou tanečnou akciou na Slovensku, sa predvedie aj Jordin Post alias Juventa. Tento mladý Holanďan je veľkou nádejou pre svetový trance, pričom hviezdnu budúcnosť mu prorokuje samotný Armin van Buuren. Ten vyzdvihol jeho kvality v čase, keď mal talentovaný producent len 17 rokov. Juventa je ale stále mladíkom, má iba 18 rokov, no napriek tomu toho na scéne stihol viac ako dosť. Na konte má už niekoľko singlov (Dionysia, Metamorphose alebo Bente), EP nahrávok i remixov (napríklad aj pre Dash Berlin) a hranie na svetoznámej sérii A State of Trance. Jeho tvorba je dostupná na webovej stránke https://soundcloud.com/juventa.

Lovetone aj Juventa vystúpia na BeeFree v noci z piatka na sobotu. Obaja sa predvedú na trance stagei. Na festivale bude celkovo päť pódií. Tie budú znova rozdelené podľa žánrov drum and bass, house, trance, techno a techhouse. Hudobná produkcia bude trvať nepretržite 36 hodín, hrať sa začne v piatok 26. júla o 18:00 a hudba doznie v nedeľu 28. júla o 06:00 ráno. Kompletný line-up v súčasnosti orgaizátori finalizujú, zverejnia ho okolo 15. júla.

Dejiskom jubilejného ročníka jedinečného podujatia bude spomenuté letisko Trenčín, kam sa akcia sťahuje z Piešťan. Podstatnou informáciou je, že BeeFree bude opäť zadarmo. Festival tak bude prístupný pre všetkých, ktorí sa majú chuť zabávať bez toho, aby za to museli platiť. Návštevníci budú mať k dispozícii aj voľne prístupné wi-fi, a to v celom areáli. Zabezpečí ho mediálny partner Pokec. Europa 2 sa zase postará o live streaming z festivalu. Platiť sa bude len za parkovanie, ktoré bude stáť 10 eur.