< sekcia Kultúra

Na demovnicovom koncerte Rádia_FM sa predstavia štyria interpreti

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Erika Ďurčová

Demovnica Rádia_FM je webový a rozhlasový rebríček nahrávok slovenských autorov, ktorým ešte nevyšiel album.

Bratislava 21. mája (TASR) - Na jarnom demovnicovom koncerte Rádia_FM v bratislavskom KC Dunaj odznejú v stredu (22. 5.) od 20.00 najzaujímavejšie demovnicové objavy posledného obdobia v podobe kežmarských Homes, slovensko-anglického projektu Love My Science, bratislavského dua Terapia a Cobra Eleven z Hlohovca. TASR o tom informovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

Demovnica Rádia_FM je webový a rozhlasový rebríček nahrávok slovenských autorov, ktorým ešte nevyšiel album. Ich skladby predstavuje Rádio_FM vo svojom vysielaní každú nedeľu od 18.00 do 19.00 a o ich poradí v hlasovacích kolách rozhodujú poslucháči na webe demovnica.sk.

"Program Demovnica_FM ponúka priestor kapelám, ktoré ešte nemajú vydavateľa. Aj toto je pre nás veľmi dôležitý spôsob, ako podporiť domácu hudobnú scénu. Tí najlepší z Demovnice_FM majú možnosť naživo sa predstaviť dvakrát do roka na koncertoch, ktoré organizuje Rádio_FM. Jarná edícia sľubuje veľmi príjemne strávený večer,“ priblížila šéfdramaturgička Rádia_FM Janka Imrichová.

Homes, vlastným menom Peter Kravárik, začal svoju hudobnú kariéru produkovaním inštrumentálnej gitarovej hudby. Jeho singel Younger Sun je začiatkom novej etapy, v ktorej prestáva byť inštrumentalistom a začína byť sólovým interpretom. Slovensko-anglický projekt Love My Science vznikol koncom roku 2017, jeho členmi sú Ingrid Rudavská (hudba, texty, klávesy, husle) a Richard Veal (gitara). Bratislavská hip-hopová skupina Terapia má dvoch členov - Jurgiho a Bonusa. Má za sebou úspešnú spoluprácu s rapermi, ako Majself, ADiss, Delik, Dawe White, Elpe, Naty alebo s producentmi, ako Peter Pann, Abe, Choppin, Dualit. Cobra Eleven je pseudonym dvoch drum and bassových producentov, ktorí sa skladaniu hudby venujú asi od roku 2013.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.