Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 11. júl 2025Meniny má Milota
< sekcia Kultúra

Na Expo 2025 vystúpili sólisti Štátnej opery v Banskej Bystrici

Na snímke logo svetovej výstavy Expo 2025 v japonskej Osake v utorok 15. apríla 2025. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Na koncerte sa zúčastnili predstavitelia slovenskej expozície, Zastupiteľského úradu SR v Tokiu i konzulka Kristína Hauserová.

Osaka 24. júna (TASR) - Sólisti Štátnej opery v Banskej Bystrici vystúpili v pondelok (23. júna) na svetovej výstave Expo 2025 v japonskom meste Osaka, kde na galakoncerte predstavili slovenské umenie. Slovenskí umelci sa odprezentovali v historickej sále Osaka City Central Public Hall v rámci svojho 40. jubilejného turné po Japonsku. TASR o tom v utorok informovala vedúca odboru komunikácie organizácie Slovakia Travel Zuzana Eliášová.

Pod vedením generálneho riaditeľa Štátnej opery Šimona Svitka sa predstavili operní umelci Patrícia Malovec, Katarína Procházková, Michaela Šebestová, Dušan Šimo a Ivan Zvarík s klavírnym sprievodom Martiny Svitkovej.

„Galakoncert našich výnimočných umelcov zo Štátnej opery z Banskej Bystrice je príkladom toho, ako sa Slovensko prezentuje nielen v podobe technologicky vyspelej a podnikateľsky atraktívnej krajiny, ale aj ako kultúrne bohatý národ s hlbokými umeleckými tradíciami,“ povedal generálny riaditeľ Slovakia Travel Matej Fekete.

Na koncerte sa zúčastnili predstavitelia slovenskej expozície, Zastupiteľského úradu SR v Tokiu i konzulka Kristína Hauserová.