Quantcast
< sekcia Kultúra

Na openair jesenných jazzových dňoch vystúpia P. Lipa a P. Garand

Peter Lipa Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Lipa, ktorý počas večera so svojou kapelou aj zaspieva, si ako hostiteľ festivalu a koncertného večera pozval dvoch talentovaných hostí.

Bratislava 16. augusta (TASR) - Krásne prostredie rusovského Sankt Vittus Kaffee bude 4. septembra opäť patriť hudbe. Počas otváracieho koncertu Bratislavských jazzových dní Slovenská sporiteľňa tam budú koncertovať Peter Lipa, Tibor Feledi Kairos Quintet a hviezda českého rapu Paulie Garand. TASR informovala PR manažérka Silvia Turnerová.

Lipa, ktorý počas večera so svojou kapelou aj zaspieva, si ako hostiteľ festivalu a koncertného večera pozval dvoch talentovaných hostí. Už niekoľko rokov je zvykom, že festival dáva priestor aj mladším hudobníkom. Do Rusoviec prináša dva hudobné projekty s jedinečným pohľadom na hudbu, zo slovenskej a českej scény.

Paulie Garand patrí medzi ikony českého repu a dobrej hudby. Na scéne sa pohybuje už viac ako desať rokov, vydal osem sólových albumov a na "džezákoch" sa predstaví s projektom Acoustic, s ktorým absolvoval vypredané koncertné turné v Česku. Garand má osobitný štýl, ktorý kombinuje rôznorodú mozaiku náladu a atmosfér – od vážnych tém, cez kritiku až po odľahčené témy. V Bratislave bude koncertovať s trojčlennou kapelou a znieť bude nielen rep, ale aj žánre ako džez, soul, folk či indie rock.

Koncertný večer 4. septembra otvorí Tibor Feledi Kairos Quintet, ktorý hrá originálne kompozície, inšpirované tradíciou slovenských detských piesní v netradičnom prepojení so súčasným progresívnym džezom. V hudbe kombinujú groove a džezové prvky s vplyvmi elektroniky, fusion, post-bopu či voľnej improvizácie. Hlavná časť festivalu Bratislavské jazzové dni Slovenská sporiteľňa 2022 bude od 21. do 23. októbra. Známi sú zatiaľ headlineri festivalu, Richard Bona, Yussef Dayes a Marcus Miller, čoskoro pribudnú ďalšie mená.