Quantcast
< sekcia Kultúra

Na Záhorí sa uskutoční Vrátno Fest, na svoje si prídu aj vinári

Ilustračná snímka Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Priaznivci hudby môžu navštíviť Orlovňu v Skalici, kde sa v rámci projektu Hudba do regiónov predstavia skupiny z regiónu.

Smrdáky 10. júna (TASR) – Bohatý program od festivalu, návštevy vinárskych búd, kultúry, detské prehliadky pamiatok či maratón je pripravený od piatka do nedele (10. - 12. 6.) pre obyvateľov a návštevníkov Záhoria. TASR o tom informoval výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.

V sobotu sa uskutoční v obci Hradište pod Vrátnom folkový a country festival Vrátno Fest. "Okrem hudobných skupín ako Lojzo, Poutníci, Grajciar a ďalších čakajú na návštevníkov podujatia aj sprievodné akcie. Pre deti budú pripravené tvorivé dielne, zábavné atrakcie, a tiež množstvo súťaží," uviedli organizátori.

V obci Radošovce si na svoje prídu vinári v rámci Dňa otvorených búd. Akcia ponúka možnosť poprechádzať sa aj medzi vinohradmi a ochutnať výborné vína od miestnych vinárov.

Priaznivci hudby môžu navštíviť Orlovňu v Skalici, kde sa v rámci projektu Hudba do regiónov predstavia skupiny z regiónu. "Radivojan je kapela zložená zo skúsených muzikantov a štýlovo vychádza z hudby 80. a 90. rokov. Gitarista Archívny chlapec sa vracia k pesničkárstvu postavenom na akustickej gitare a textoch o rodine, detstve a živote v malom meste. Andersons je mladá skupina s nemalým potenciálom pôsobiaca v okolí Skalice a Holíča," informoval organizátor Pavol Bolebruch.

Mesto pripravilo na piatok od 16.00 h pre deti prehliadku pamiatok s príbehom. Na sobotu je v historickom centre pripravený pochod za zdravé prsia v celkovej dĺžke dva kilometre, ktorý zastrešuje Liga proti rakovine.

Medzi mestami Senica a Šaštín-Stráže sa v sobotu pobeží Záhorácky maratón. "Štart je v sobotu o 10.00 h pred športovou halou. Trať sa vinie prostredím borovicového lesa, ktorý je pre Záhorie typický," informovala hovorkyňa mesta Senica Tatiana Moravcová.

Fanúšikovia motorov sa stretnú v nedeľu na Holíčskom zámku. "V priestoroch areálu zámku na nich čaká automobilová a tuningová expozícia. Vstup do areálu zámku je bezplatný, prehliadky vnútorných priestorov zámku sú spoplatnené v zmysle cenníka," povedal hovorca mesta Holíč Jaroslav Čársky.