Quantcast
< sekcia Kultúra

Nitrianska galéria pripravuje večer komentovaných prehliadok

Nitrianska galéria sprístupnila výstavu s názvom Jestlipak tahle věc má své určení?! Svoje diela na nej predstavil výtvarník a ilustrátor Miloš Kopták. Foto: TASR - Henrich Mišovič

V Reprezentačných sálach si môžu návštevníci pozrieť výstavu Jestlipak tahle věc má své určení?!, na ktorej prezentuje svoje diela Miloš Kopták.

Nitra 17. januára (TASR) – Milovníci výtvarného umenia dostanú možnosť lepšie sa zoznámiť s dielami, ktoré sú vystavené v Nitrianskej galérii. Dvoma aktuálnymi výstavami prevedú návštevníkov ich autori a kurátori.

Večer komentovaných prehliadok sa bude v galérii konať 26. januára so začiatkom o 17. hodine, keď organizátori prevedú návštevníkov priestormi Galérie mladých, kde si pozrú výstavu O zrka-bdení. „Tá pozostáva z diel pätice výtvarníkov, ktorí v nich vyjadrujú umeleckým a vizuálnym spôsobom rozprávku, príbeh, fantáziu, sen i prelud,“ informovala Nitrianska galéria.

V Reprezentačných sálach si o hodinu neskôr môžu návštevníci pozrieť výstavu Jestlipak tahle věc má své určení?!, na ktorej prezentuje svoje diela Miloš Kopták. Počas komentovanej prehliadky sa dozvedia viac o autorových objektoch, plastikách a asamblážach, ktoré vytvára priebežne od 90. rokov 20. storočia.