Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. marec 2024Meniny má Anežka
< sekcia Kultúra

V múzeu v Novej Bani vystavia práce študentov

Ilustračná fotografia. Foto: TERAZ.sk

Na výstave bude prezentovaná tvorivosť žiakov odborov fotografický dizajn, grafický dizajn a propagačné výtvarníctvo.

Nová Baňa 21. septembra (TASR) - Pod názvom Umelci z Hodruše vystaví Pohronské múzeum (PM) Nová Baňa výsledky práce umeleckých odborov Súkromnej školy umeleckého priemyslu (SŠUP) v Hodruši-Hámroch. Výstavu sprístupnia v piatok (22. 9.).

Ako informuje PM, tento rok uplynie už 121 rokov od založenia prvej učňovskej školy v obci Hodruša-Hámre. "Cestou časom sa menila len jej forma, zriaďovatelia a názov. V súčasnosti popri tradičných študijných odboroch, ako výtvarné spracúvanie kovov a drahých kameňov, umeleckoremeselné spracúvanie kovov alebo zlatník klenotník, škola vyučuje aj nové umelecké odbory podmienené reakciou na spoločenský dopyt a situáciou na trhu práce," uvádza múzeum. K ním patria odbory propagačné výtvarníctvo, grafický dizajn, fotografický dizajn a grafika vizuálnych komunikácií.

Na výstave bude prezentovaná tvorivosť žiakov odborov fotografický dizajn, grafický dizajn a propagačné výtvarníctvo. Okrem maľby budú mať návštevníci možnosť obdivovať aj grafickú techniku sieťotlače prenesenú na textil. Na výstave budú vystavené aj denníky z umeleckej praxe, ktoré si návštevníci budú môcť prelistovať a nazrieť tak do kreatívnej mysle žiakov umeleckých odborov.