Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 18. júl 2024Meniny má Kamila
< sekcia Kultúra

Nová inscenácia Kade ľahšie v košickom divadle približuje, čo je láska

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Bábkové divadlo v Košiciach s inscenáciou navštívi detského diváka priamo v materských školách.

Košice 30. októbra (TASR) - Bábkové divadlo (BD) v Košiciach dnes v premiére predstavilo malým i veľkým divákom hru Miriamy Ryšavej s názvom Kade ľahšie. Tento úsmevný príbeh napísala autorka, režisérka a herečka v jednej osobe na motívy rozprávky spisovateľa a hudobníka Branislava Jobusa.

V hre vystupuje hrdina Etien, ktorý miluje cestovanie. Keďže jeho mama bola letuška, v jej brušku mal ešte pred svojím narodením nalietaných desaťtisíce kilometrov. Ako dieťa musel mať trojkolku, potom kolobežku, neskôr bicykel. Vyskúšal plavbu loďou, let balónom aj vrtuľníkom. Minul všetky úspory, predal cenné papiere po otcovi a nakoniec aj svoj dom. Keď mu prepadol pas a zdalo sa, že s cestovaním je koniec, dostal nápad. Ako sa príbeh skončí, tvorcovia ďalej neprezrádzajú. Etien tiež pomôže divákom nájsť odpovede na otázky, čo je to láska, ako vyzerá, či sa dá stretnúť, alebo či je možné ľúbiť aj "niečo".

Hra je určená deťom od troch rokov. "Bábkové divadlo v Košiciach s inscenáciou navštívi detského diváka priamo v materských školách," informovala za divadlo Ladislava Juhászová.

Od svojho vzniku v roku 1959 má košické Bábkové divadlo na konte 199 premiér.