< sekcia Kultúra

NOVEMBER89: Mestské divadlo si výstavou pripomína revolúciu

ilustračná foto Foto: TASR/Peter Lenhart

Návštevníci si môžu v divadle pozrieť aj výstavu Divadlo s názorom.

Bratislava 16. novembra (TASR) - Energiu spojenú s udalosťami po 16. novembri v roku 1989 chce ukázať výstava Nežná revolúcia.sk v Mestskom divadle Pavla Orzságha Hviezdoslava v Bratislave. Autentickými fotografiami chce poukázať na adresy, námestia a ľudí, ktorí boli spojení s Nežnou revolúciou. Pre TASR to uviedol riaditeľ mestského divadla Vladimír Grežo. Výstavu pripravili spolu s Klubom 89.

Podľa Greža zámerom nebol len historicko-dejinný obraz, o ktorom sa hovorí pri 30. výročí. "Chceli sme vrátiť trochu viery ľuďom v to, že nikto iný ako oni sami a my, ktorí tu sme, nemôžu zodpovedať za ochranu toho, čo pred tridsiatimi rokmi vzniklo. Výstava chce ľuďom pripomínať, že to majú znovu v rukách," povedal Grežo.

Návštevníci si môžu v divadle pozrieť aj výstavu Divadlo s názorom. Tá je spojená s 10. výročím mestského divadla a poukazuje na udalosti, ktoré hýbali spoločenským dianím a boli spojené s divadlom, priblížil Grežo. "V našich desiatich sezónach sme sa snažili nielen hrať činoherné predstavenia, ale mať aj názor, ktorý sa spája so životom mesta, ktorý chce byť na správnej strane," skonštatoval riaditeľ divadla.

Obidve výstavy sú spojené s výročím Novembra '89 a pre návštevníkov sú k dispozícii len do nedele (17. 11.).