< sekcia Kultúra

Novým šéfredaktorom týždenníka Katolícke noviny bude kňaz Igor Hanko

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Hanko sa ujme funkcie šéfredaktora týždenníka Katolícke noviny 1. októbra.

Bratislava 26. septembra (TASR) - Výbor Spolku svätého Vojtecha (SSV) v týchto dňoch odsúhlasil do funkcie šéfredaktora Katolíckych novín kňaza Igora Hanka.

Nový šéfredaktor nahradí vo funkcii Mariána Šurába. Posledné mesiace dočasne viedol noviny riaditeľ SSV Ivan Šulík.

Hanko sa ujme funkcie šéfredaktora týždenníka Katolícke noviny 1. októbra, informovali Spolok sv. Vojtecha a Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (TK KBS) v Bratislave.

Igor Hanko sa narodil 13. mája 1971 Nitre. Po štúdiu na Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulte (RKCMBF) v Bratislave - Teologickom inštitúte v Nitre v rokoch 1990-1996 bol 22. júna 1996 vysvätený za kňaza. Následne pôsobil ako kaplán v Trenčíne, od 1. októbra 1998 ako školský kaplán na Gymnáziu sv. Cyrila a Metoda v Nitre. V rokoch 2000-2003 študoval na Pápežskej Gregorovej univerzite v Ríme, kde získal licenciát z biblickej teológie. Počas štúdií v Ríme v rokoch 2004-2005 bol súčasne kaplánom vo farnosti Urbania.

Od 1. júla 2005 bol Hanko administrátorom farnosti Nitra - Dolné Krškany. V roku 2009 zložil rigoróznu skúšku v odbore teológia na RKCMBF UK v Bratislave a odvtedy pôsobí ako odborný asistent na Katedre biblických vied v Teologickom inštitúte v Nitre. V roku 2011 bol vymenovaný za farára vo farnosti Nitra - Dolné Krškany, kde pôsobí doteraz.

Katolícke noviny - najstarší a najväčší katolícky týždenník na Slovensku - boli založené v roku 1849, uviedla TK KBS.