Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 27. jún 2026Meniny má Ladislav a Ladislava
< sekcia Kultúra

Novým členom rady pre vysielanie a retransmisiu sa stal G. Batta

Ilustračné foto. Foto: TASR/Tomáš Halász

Batta v rade nahradí Zoltána Péka, ktorý sa k 5. januáru 2019 vzdal funkcie.

Bratislava 28. marca (TASR) - Novým členom rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR) sa stal György Batta. V tajnej voľbe o tom vo štvrtok rozhodli poslanci parlamentu. Batta v rade nahradí Zoltána Péka, ktorý sa k 5. januáru 2019 vzdal funkcie.

Battu nominoval Tibor Bastrnák z Mosta-Híd. Jeho funkčné obdobie potrvá do 13. decembra 2023. Od 114 poslancov prítomných na voľbe získal 70 hlasov.

Druhým kandidátom bol Peter Alakša nominovaný Mediálnym inštitútom Bratislava. Vo voľbe získal len 11 hlasov.